Nowe realia uprawowe to nowe możliwości dla rolników

Nowelizacja Ustawy o ubezpieczeniach rolnych i zwierząt gospodarskich wprowadziła nowe zasady określania wysokości dotacji do składki ubezpieczeniowej w 2017 roku. W tym toku maksymalnie może ona wynieść 65 proc., jednak jej finalna wysokość zależy od kilku czynników, takich jak np. dominującej klasy bonitacyjnej gleby na danym polu. Jak podkreślają eksperci Concordii Ubezpieczenia, wprowadzone zmiany stwarzają duże możliwości zarówno dla rolników, jak i firm ubezpieczeniowych.

– Tegoroczna umowa z Ministerstwem Rolnictwa opiewa na najwyższą w historii systemu kwotę dopłat, co mamy nadzieję sprawi, że wszyscy zainteresowani będą mogli z niej skorzystać – podkreśla Andrzej Janc, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia, i dodaje – Nieprzerwanie od 10 lat oferujemy rolnikom ubezpieczenia upraw z dopłatami budżetu państwa, jednak wprowadzona w tym roku nowelizacja sprawia, że w tym segmencie otwierają się nowe perspektywy.

Zmiany te powodują, że także oferta ubezpieczeniowa skierowana do rolników ulegnie zmianom, m.in. już wkrótce Concordia Ubezpieczenia zaprezentuje nową odsłonę polis rolnych.

– Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą w likwidacji szkód, w najbliższym sezonie uprawowym zaoferujemy klientom ubezpieczenie upraw rolnych od ryzyka gradu lub minipakiety ryzyk. W zależności od rodzaju roślin, możliwe będzie objęcie ochroną od przymrozków wiosennych, huraganu oraz deszczu nawalnego. W przypadku owoców i warzyw, będziemy oferować ubezpieczenie od gradu gwarantujące ochronę od szkód ilościowych i jakościowych. Dodatkowo, każdy, kto posiada w Concordii ubezpieczenie upraw, dostanie specjalną zniżkę na ubezpieczenia swojego majątku, m.in. auta– zapowiada Andrzej Janc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *