Nowe produkty w rodzinie AtriGran

Od początku czerwca dostępne są trzy rodzaje wapna granulowanego z rodziny AtriGran. Oprócz powszechnie stosowanego przez rolników wapna węglanowego AtriGran, pojawiły się od dawna wyczekiwane dwie nowe jego odsłony AtriGran Mg oraz AtriGran Humic.

Wapno węglanowe magnezowe o zawartości CaO 30% i MgO 17% oraz wysokiej liczbie zobojętniania 54% wskazane jest do stosowania na wszystkich rodzajach gleb kwaśnych oraz lekko kwaśnych o niskiej i średniej zasobności w magnez zarówno w uprawach rolniczych, sadowniczych jak i ogrodniczych. Wapno z magnezem jest szczególnie polecane do zastosowania przy intensywnej uprawie roślin i na użytkach zielonych.

Wapno węglanowe zawierające kwasy humusowe zaleca się stosować na wszystkich rodzajach gleb kwaśnych niezależnie od ich kategorii agronomicznej, a szczególnie na glebach ubogich w próchnicę. Aplikując poprawiamy właściwości chemiczne, fizyczne i biologiczne gleby w krótkim okresie czasu. W wyniku zastosowania odpowiednich dawek wapna z kwasami humusowymi możemy nadać glebie odpowiedni odczyn, dostosowany do wymagań różnych gatunków roślin, zwiększyć zawartość kwasów humusowych, przyspieszyć mineralizację resztek pożniwnych, zmniejszyć wymywanie makroelementów z gleby i jednocześnie zwiększyć jej żyzność.

Nordcalc, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *