Nowe opryskiwacze samojezdne John Deere

John Deere wprowadził na rynek nową generację opryskiwaczy samojezdnych, które wyprodukowano w firmowej fabryce w Horst w Holandii. W nowych modelach R4140i/R4150i inżynierowie wdrożyli kolejne zmiany poprawiające wydajność, precyzję, ale też bezpieczeństwo i komfort operatora.

Celem najnowszych ulepszeń było zwiększenie wydajności opryskiwacza przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej możliwej jakości oprysku i lepszego komfortu operatora. Konstrukcja nowej kabiny Premium oferuje nowoczesny interfejs w pełni zintegrowany z technologiami takimi, jak na przykład wyświetlacz uniwersalny John Deere 4640 zamontowany na nowym podłokietniku.

Moduł telematyki JDLink do bezprzewodowej wymiany danych z opryskiwaczem dostępny jest w wersji standardowej wraz z bezpłatną aktywacją na okres pięciu lat.

– Dodatkowo ulepszony pakiet oświetlenia zwiększa widoczność w nocy zarówno podczas pracy w polu, jak i podczas napełniania opryskiwacza środkami ochrony roślin, zapewniając maksymalną wydajność w każdych warunkach. Dostępne są też dwa poziomy specyfikacji nowej kabiny w zależności od wymagań klienta oraz opcjonalna ochrona operatora w celu zapewnienia zgodności z najnowszymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa – mówi Karol Zgierski, specjalista John Deere.

W modelach R4140i/R4150i nadal używany będzie wiodący układ roztworu środka chemicznego PowrSpray firmy John Deere z funkcją bezpośredniego sterowania dawką, który umożliwia szybkie napełnianie i bardzo dokładne sterowanie dawką oprysku. W połączeniu z innowacyjnym, automatycznym układem AirRinse zmniejsza to objętość martwą układu roztworu środka chemicznego do zaledwie 5 litrów, zapewniając maksymalną skuteczność czyszczenia.

W nowych modelach R4140i/R4150i jako opcja dostępny jest teraz układ ExactApply, co gwarantuje, że dysze nie są czynnikiem ograniczającym możliwość wydajnego oprysku.

– To „inteligentne” rozwiązanie dostępne od dwóch lat w maszynach przeznaczonych na rynek amerykański umożliwia zmianę dysz opryskowych ręcznie z kabiny lub automatycznie, zależnie do dawki oprysku i prędkości. Dzięki zastosowaniu technologii modulacji szerokości impulsu (PWM) do 30 Hz umożliwia również utrzymanie wielkości kropel przy zmianie prędkości – dodaje Karol Zgierski.

Ponadto przy włączonej modulacji szerokości impulsu kompensacja skrętu zapewnia stałą dawkę oprysku na całej szerokości belki nawet podczas zawracania opryskiwacza. Układ ExactApply pozwala na indywidualne sterowanie poszczególnymi dyszami za pomocą funkcji sterowania sekcjami opartej na technologii GPS. Technologia ExactApply umożliwia zmniejszenie kosztów produktów do ochrony upraw nawet o 25,8 zł/ha przy jednoczesnym zwiększeniu plonu nawet o 3% przez maksymalnym ograniczeniu występowania zbyt małej lub nadmiernej dawki.

Aby ograniczyć bezproduktywny czas transportu drogowego, opryskiwacze wyposażone są również w nową opcję przekładni o prędkości maksymalnej 50 km/h.

Produkcja opryskiwaczy samojezdnych John Deere R4140i/R4150i rozpocznie się w październiku 2019 r. Będą one dostępne u dealerów na początku 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *