Nowe modele zgrabiarek jednokaruzelowych

W ślad za licznymi innowacjami wprowadzonymi w gamie zgrabiarek dwukaruzelowych i czterokaruzelowych, przyszedł czas na nowe rozwiązania w zgrabiarkach jednokaruzelowych. Firma KUHN prezentuje 5 najnowszych zawieszanych i zaczepianych modeli GA.

Zgrabiarki GA 4431, 4731/4731T i 5031/5031T mają szerokość roboczą, kolejno: 4.40 m, 4.65 m i 5.00 m.

Konstrukcja i wyposażenie tych maszyn czynią je bardzo łatwymi w obsłudze i praktycznymi maszynami o małych wymaganiach pod względem mocy. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla średnich gospodarstw rolnych z produkcją mieszaną, które szukają oszczędności i jednocześnie chcą korzystać z niezawodnego  sprzętu o najwyższych standardach.

Wyjątkowa konstrukcja przekładni nowej generacji MASTERDRIVE jest doceniana przez najbardziej wymagających użytkowników. Stosowana do tej pory w dwu- i czterokaruzelowych modelach zgrabiarek KUHN, udowodniła już swoją wartość. Wytrzymała na największe obciążenia, jest wysoce niezawodna w przypadku karuzel o dużej średnicy i w przypadku zgrabiania ciężkiego pokosu. Bardzo wytrzymały mechanizm dwustopniowej redukcji oraz specjalny system mocowania ramion są znane z długiej żywotności, nawet podczas bardzo intensywnej pracy.

Zmiana pozycji z roboczej na transportową może być uciążliwa, dlatego nowe jednokaruzelowe modele GA zostały wyposażone w ergonomiczny uchwyt na ramiona oraz centralny zamek. Fartuch pokosowy oraz osłony mogą być rozkładane ręcznie w łatwy sposób dzięki sprężynowemu systemowi odciążenia lub hydraulicznie (opcja).

Głowica zaczepowa w zawieszanych modelach GA 4431, 4731 i 5031 oraz dyszel w modelach zaczepianych GA 4731T i GA 5031T zapewniają prześwit 40 cm pod karuzelą po jej podniesieniu, co zapewnia wysoki komfort pracy.

Nowe modele zgrabiarek GA są bardzo łatwe w prowadzeniu. Prosta regulacja wysokości zgrabiania gwarantuje zebranie czystej paszy. Wydajność robocza tych maszyn jest wysoka, również wtedy, gdy pracują na wąskich polach o nieregularnych kształtach lub na stromych zboczach – mały promień skrętu głowicy, oś tandemowa i dwa boczne amortyzatory w wyposażeniu seryjnym zapewniają doskonałe wyrównanie maszyny za ciągnikiem w każdej sytuacji.

Wyłączność KUHN
Prezentowana na targach Polagra Premiery zgrabiarka GA 5031 z karuzelą o średnicy 4 m jest największą na rynku zawieszaną zgrabiarką jednokaruzelową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *