Nowe kosiarki Pottingera

Najnowszy rozwój firmy Pöttinger umożliwia po raz pierwszy łączenie pokosów bez kondycjonera: dzięki nowym przenośnikom krzyżowym pokos łączy się natychmiast po koszeniu. NOVACAT 352 i NOVACAT A10 są dostępne z systemem CROSS FLOW.

Unikalna technologia napędów

System CROSS FLOW napędza zewnętrzną tarczę kosiarki, drugą przekładnię z zewnątrz, trzy pasy klinowe i podwójne przegub uniwersalny. To, co niepowtarzalne, to ukośny przenośnik ślimakowy z rosnącymi uzwojeniami skrętu. Ten projekt umożliwia ciągłe przenoszenie dużych ilości paszy na boki. Gwarantuje się w ten sposób jednolite formowanie pokosu.

Czyste pole, czysta pasza i brak strat – to jest zadbana praca. Zamknięta osłona systemu CROSS FLOW zapobiega stratom. Ta technologia świetnie się sprawdza, zwłaszcza przy zbiorze żyta na kiszonkę. Dla formowania węższego pasa dostępna jest również dodatkowa kurtyna. Szerokie umieszczenie pasza jest również możliwe poprzez proste otwarcie obudowy.

Połączenie pasa z tylnej kosiarki może znacznie zwiększyć wydajność i wydajność całego zbioru. Łączenie łopatek tworzy dużą gęstość, nawet podczas trzeciego lub czwartego cięcia. W ten sposób można zebrać tyle paszy o szerokości roboczej tylko 3,46 m, podobnie jak mały prowizor (12 m).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *