Nowe herbicydy w rzepaku

Z przyjemnością informujemy o rozszerzeniu oferty firmy INNVIGO do stosowania w uprawach rzepaku ozimego o herbicydy: ZORRO 300 SL i PIKAS 300 SL.

Preparaty te zawierają znaną substancję czynną – pikloram (300 g/l) doskonałą do zwalczania rocznych i wieloletnich chwastów dwuliściennych, w tym m.in. tak uciążliwych jak: przytulia czepna, rumian polny, maruna bezwonna, rumianek pospolity, ostrożeń polny, chaber bławatek. Do tej pory pikloram występował w herbicydach wyłącznie w mieszaninach z innymi substancjami w z góry ustalonych proporcjach. Środki Zorro 300 SL oraz Pikas 300 SL są pierwszymi na rynku zawierającymi w swoim składzie pikloram jako jedyną substancję aktywną. Dzięki temu plantatorzy rzepaku dysponują rozwiązaniem zapewniającym dużo większą elastyczność budowania skutecznych programów zwalczania chwastów w tej uprawie.

INNVIGO to polski producent specjalistycznej chemii dla rolnictwa, dostarczający wysokiej jakości rozwiązania do ochrony i nawożenia upraw. Firma swoją działalność rozpoczęła w Polsce w 2015 roku. Portfolio produktowe INNVIGO intensywnie się rozwija. Obecnie w Polsce ma zarejestrowanych ponad 20 produktów do ochrony upraw. Swoje oddziały ma również w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii, a także prowadzi procesy rejestracyjne wielu środków w innych krajach europejskich.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie. Przy sporządzaniu, a następnie stosowaniu mieszanin zbiornikowych z innymi produktami, należy przestrzegać zaleceń z etykiet produktów wchodzących w skład mieszaniny zbiornikowej. Warto zawsze zrobić próbę mieszania przed wykonaniem zabiegu.

Więcej informacji oraz etykiety rejestracyjne są na www.innvigo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *