Nowa seria ciągników New Holland T5 Dynamic Command

Nowa seria ciągników T5 DynamicCommand™ to połączenie mechanicznej przekładni z najwyższą w segmencie wydajnością, komfortem i unikatową wszechstronnością

New Holland Agriculture poszerza swoją popularną rodzinę ciągników T5 o nowe modele Dynamic Command™. Ciągnik wyróżnia fantastyczna zwrotność, dzięki czemu pozwala osiągnąć maksymalną wydajność gospodarstwom mieszanym i mlecznym, wykonując szeroki wachlarz prac rolnych, min. pracę z ładowaczem czołowym, prace transportowe, czy napędzając maszyny wykorzystujące WOM, jak np. kosiarki, prasy rolujące, agregaty aktywne.

Ciągniki tej serii charakteryzują się nowymi rozwiązaniami i wprowadzonymi innowacjami min.:

  • Kabina z niskim profilem dachu przy zachowaniu przestrzeni i wysokiego poziom komfortu,
  • Innowacyjny układ neutralizacji spalin Hi-ESCR2, pozwalający na spełnienie najnowszych norm emisji spalin Stage V, nie wymaga żadnych nakładów konserwacyjnych, dzięki czemu redukuje koszty eksploatacji

Niezrównana wszechstronność dzięki kompaktowym wymiarom

Dzięki swoim kompaktowym wymiarom ciągnik T5 Dynamic Command wprowadza przysłowiową wszechstronność serii T5 na nowy poziom. Minimalna wysokość całego ciągnika przy odpowiednim ogumieniu i w opcji z dachem o niskim profilu to zaledwie 2 695 mm, rozstaw osi 2490 mm, a kąt skrętu kół przednich 55o. Dzięki temu ciągnik jest niezwykle dynamiczny i zwrotny, tak że wjedzie do prawie każdego budynku gospodarczego co jest ogromną zaletą przy wykonywaniu prac np. z ładowaczem czołowym.

Przekładnia Dynamic Command™ – nowoczesna i niezawodna

Ośmiostopniowa półautomatyczna przekładnia typu Powershift 24×24 Dynamic Command została stworzona z myślą o wysokiej wydajności. Posiada po 8 biegów w trzech zakresach, które odpowiadają najczęściej używanym biegom przy pracach polowych i w transporcie. Dzięki temu operator może precyzyjnie dobrać bieg ciągnika odpowiednio do zadania bez zmiany zakresu, co zwiększa wydajność pracy. Dedykowane sprzęgła do jazdy w przód i w tył zapewniają kontrolowane przenoszenie mocy nawet na stromych nachyleniach, podczas gdy zmiana zakresów jest całkowicie zautomatyzowana. Przekładnia Dynamic Command pozwala na niemal natychmiastową zmianę kierunku jazdy, co idealnie się sprawdza przy intensywnych pracach wykonywanych ładowaczem i pozwala je wykonać szybciej i płynniej. W połączeniu z takimi funkcjami jak StartStop, które umożliwiają pracę min. z ładowaczem na niskich prędkościach bez użycia sprzęgła, zwiększa się komfort i wydajność, a zmniejsza zmęczenie operatora.

Nowy, niskoemisyjny silnik FPT NEF spełniający wymogi normy Stage V z technologią ECOBlue™ HI-eSCR2 o największej mocy w swojej klasie

Sprawdzony i niezawodny 4-cylindrowy silnik NEF, zaprojektowany przez FTP Industrial o pojemności skokowej 4,5 l cechują świetne osiągi i maksymalna moc od 110 do 140 KM – o 20 KM większa niż w aktualnie dostępnym modelu T5.120 ElectroCommand™.

Seria T5 Dynamic Command z silnikiem NEF, jest wyposażona w nowy, opracowany przez firmę FPT Industrial innowacyjny układ Hi-ESCR2, spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. To rozwiązanie dla neutralizacji spalin nie wymaga żadnych nakładów konserwacyjnych, dzięki czemu redukuje koszty eksploatacji.

Zajmuje on mało miejsca pod maską, zapewniając tym samym maksymalną widoczność. Kompaktowe wymiary, brak układu EGR i prosta konstrukcja zapewniają maksymalną niezawodność silnika.

Rys.1 System neutralizacji spalin Hi-eSCR2

Kabina Horizon™ o największej kubaturze zapewnia duży komfort, niezrównane pole widzenia i ergonomię w swej klasie

Ciągniki T5 DynamicCommand wyróżnia najlepsze środowisko pracy operatora w tej klasie maszyn, które zapewnia zaadaptowana z większej serii T6 kabina Horizon™. Unikalna przestronność, niski poziom hałasu 72 dB, wyśmienita ergonomia, nowoczesne i intuicyjnie obsługiwane elementy sterowania na podłokietniku SideWinder™ składają się na komfort obsługi. Najlepszą w klasie widoczność w każdym kierunku, osiągnięto dzięki jednoczęściowej szybie przedniej i dużej powierzchni przeszklenia kabiny. Szerokie pole widzenia potęgują panoramiczne lusterka boczne z regulowanym górnym segmentem, który zapewnia świetny widok drogi przy poruszaniu się z dużą prędkością. Dodatkowo w serii T5 DCT istnieje możliwość opcji niskiego dachu, gdzie wysokość ciągnika przy odpowiednim rozmiarze ogumienia może wynosić niecałe 2,7 m i jest to jeden z najniższych ciągników w tej klasie na rynku. Natomiast panoramiczne okno dachowe wraz z monolityczną szybą przednią i dużym przeszkleniem kabiny zapewnia niezrównaną widoczność w każdym kierunku oraz podniesionej łyżki, dzięki czemu ciągnik idealnie się sprawdza przy pracy ładowaczem czołowym.

Cała seria T5 Dynamic Command jest idealną, wszechstronną maszyną do pracy na łąkach, w gospodarstwach uprawowych, przy transporcie, kultywacji gleby i pracach komunalnych. Produkt jest oferowany w szerokiej dystrybucji na terenie całego kraju, poprzez profesjonalną sieć dealerską z zapleczem handlowym i serwisowym.

New Holland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *