Nowa linia produkcyjna w Płocku

W Płocku uruchomiono linię produkcyjną nowoczesnych kombajnów CX5 i CX6. Wytwarzane będą w nowej hali produkcyjnej CNH Industrial Polska, w zakładach w których jeszcze 20 lat temu produkowano legendarne Bizony.

Nieprzypadkiem otwarcie zbiegło się z 20-leciem obecności New Hollanda w Polsce.

Zobacz fotogalerię

– Hala w Płocku powstała w bardzo krótkim czasie. To inwestycja za 25 mln USD. Linia montażowa jest już uruchomiona. Oprócz kombajnów CX 5 i CX 6, składane są tu również kombajny serii TC – powiedział prezes marki New Holland Agriculture Carlo Lambro. – Kolejnym etapem będzie modernizacja lakierni, gdzie malowane są elementy kombajnów CX 5 i CX 6 oraz TC, a także części innych maszyn, w tym do pras czy hederów. Koszt inwestycji to blisko 6 mln USD – wyjaśnił Lambro. Zapowiedział, iż w płockim zakładzie CNH Industrial Polska po modernizacji malarni funkcjonowała będzie nowoczesna linia proszkowa – dodał.

– Otwieramy dzisiaj nową linię produkcyjną dla kombajnów, które mieszczą się w segmencie obecnie chyba najbardziej popularnym, jeśli chodzi o rynek polski – powiedział PAP Adam Sulak, dyrektor marki New Holland AG w Polsce. – Kombajny serii CX 5 i CX 6 będą produkowane w czterech modelach – zapowiedział.

– Pozycja lidera, jaką przez dwie dekady wypracowała marka New Holland motywuje do stawiania sobie ciągłych wyzwań. Konsekwencją tej strategii jest otwarcie najnowocześniejszej linii produkcyjnej, jaka powstała w płockiej fabryce. Będą tu produkowane kombajny CX, które od lat cieszą się niegasnącym zaufaniem rolników –mówił Giacomo Stella, dyrektor fabryki w Płocku, członek zarządu CNH Industrial sp. z o.o. – Wpłynie to na zatrudnienie w fabryce, a także na efektywność produkcji. To bardzo pozytywne informacje – dodał.

Przypomnijmy: w 1992 r. w ówczesnej płockiej Fabryce Maszyn Żniwnych została wydzielona spółka Bizon. W 1998 r. jej właścicielem stał się New Holland, a w 1999 przyjęto nową nazwę fabryki – New Holland Bizon. Pierwszy kombajn New Hollanda, model TC, zjechał z linii produkcyjnej w Płocku jesienią 1998 roku. Od 2002 zakład działał jako CNH Polska, a w 2013 wprowadzono nazwę CNH Industrial Polska. Do dziś zbudowano ponad 50 tys. kombajnów TC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *