Nowa generacja siewników SITERA

Przedstawiamy nową generację siewników SITERA w zestawach uprawowo-siewnych z bronami wirnikowymi HR i kompaktowymi bronami talerzowymi CD.

Nowy, mechaniczny siewnik SITERA serii 3030 (szerokość robocza 3 m) spełnia trzy najważniejsze kryteria jakimi kierują się rolnicy przy wyborze maszyny:

Wysoka jakość siewu dzięki rozwiązaniom stosowanym w siewnikach mechanicznych KUHN: rowkowe aparaty wysiewające HELICA precyzyjnie dozujące każdy rodzaj materiału siewnego oraz dwutalerzowe sekcje wysiewające SEEDFLEX montowane na równoległoboku z kołem dogniatająco-kopiującym.
Prosta obsługa siewnika za pośrednictwem intuicyjnych regulacji ustawień roboczych oraz nowy terminal sterujący VT30. Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3.5” obsługuje najważniejsze funkcje maszyny: monitorowanie poziomu nasion w zbiorniku, obroty aparatów wysiewających i automatyczny system tworzenia ścieżek technologicznych. Nowy siewnik SITERA jest oczywiście kompatybilny z aplikacja mobilną KUHN „Asystent wysiewu”.
Zoptymalizowana konstrukcja dostosowana do każdego ciągnika. Zbiornik został przesunięty do przodu, dzięki czemu zestaw jest krótszy i łatwiejszy w prowadzeniu. Dodatkowo, operator ma lepszą widoczność na sekcje wysiewające podczas pracy.

Nowa generacja siewników SITERA posiada specjalny system szybkiego montażu na maszynie uprawowej – bronie wirnikowej HR lub na nowej kompaktowej bronie talerzowej CD.  

Nowa serie bron wirnikowych HR 1020, 1030 i 1040 zostały zaprojektowane do pracy w zestawie z nowymi siewnikami SITERA. Dostępne w szerokościach roboczych 3 m, 3.50 m i 4 m mogą pracować z ciągnikami o mocy do 300 KM.

Brony wirnikowe mogą być wyposażone w płynną regulację głębokości roboczej, co pozwala dostosować uprawę do specyficznych warunków roboczych w poszczególnych miejscach pola – głębsza uprawa na zbitej glebie i płytsza na glebie zakamienionej.

Kolejnym rozwiązaniem jest nowa włóka wyrównująca sterowana manualnie lub hydraulicznie z kabiny ciągnika (płynna regulacja), która może być dostosowana do zmieniających się warunków roboczych w obrębie pola. Włóka posiada regulację kąta natarcia, co pozwala dostosować intensywność działania w zależności od oczekiwanego efektu.

Ustawienia robocze włóki są niezależne od regulacji głębokości roboczej brony, która jest ona oparta na wale.

Oprócz bron wirnikowych, firma KUHN oferuje nowe kompaktowe brony talerzowe CD serii 1020 dostępne w szerokościach roboczych 3 m i 3.50 m i przeznaczone do szybkiego siewu (do 15 km/h) na lekkich glebach z resztkami pożniwnymi.

To narzędzie jest przystosowane do pracy z nowymi siewnikami mechanicznymi SITERA serii 3030 i nowymi siewnikami pneumatycznymi VENTA serii 1020 i 1030.

Duża liczba talerzy (24 i 28 w poszczególnych modelach) zapewnia przygotowanie pulchnego i dokładnie wyrównanego łoża siewnego.

Ząbkowane talerze są rozmieszczone w dwóch rzędach, co zapewnia im łatwiejsze przejście przez resztki pożniwne. Każde ramię jest niezależnie montowane na rurze o przekroju krzyża, za pomocą poliuretanowych wałków, które spełniają rolę amortyzatorów i zapewniają utrzymanie stałej głębokości roboczej nawet przy dużej prędkości jazdy.

Nowy zestaw uprawowo-siewny jest kompatybilny z nowym wałem dogniatającym o dużej średnicy MEGAPACKER (590 mm) oraz stalowym wałem STEELLINER (550 mm) dogniatającym poszczególne rzędy wysiewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *