Nowa aplikacja rolnicza na telefon

Sezon prac polowych w pełni. Na terenach upraw i w sadach trwają prace, których efekty gospodarze ocenią po zebranych plonach. O ile na większość czynników rolnicy mają wpływ, istnieją takie, które od nich nie zależą. Jednym z nich jest pogoda, kluczowa i krytyczna dla planowania prac i kosztów.

Pola i sady wymagają szczególnej uwagi oraz dobrego planowania działań. W wielu wypadkach opryski stanowią o być albo nie być uprawy, dlatego odpowiednia organizacja pracy stanowi najważniejszy element działania. Największym wyzwaniem jest kontrolowanie pogody oraz planowanie oprysków. Jak to zrobić? Jak efektywnie zaplanować opryski i tym samym prace polowe? Jak uniknąć dodatkowych kosztów? Od tego sezonu wsparciem dla rolników i sadowników jest najnowsza aplikacja – ePLANTATOR.

ePLANTATOR to jedyna taka aplikacja na rynku. Łączy w sobie funkcjonalności aplikacji pogodowych, lokalizatora i planera. Pozwala użytkownikowi na skuteczne planowanie i przeprowadzanie oprysków, minimalizując ryzyko związane z pogodą oraz pozwalając zaoszczędzić czas. Główne korzyści płynące z jej użytkowania to łatwy dostęp do informacji o polach oraz bardzo wysoka trafność prognoz pogody.
Dzięki niej użytkownicy mają możliwość:
• dodania 3 obszarów uprawnych w wersji darmowej
• zaznaczenia pól uprawnych na bardzo dokładnej mapie, w widoku satelitarnym
• nazwania każdego pola, dodania mu opisu, przypisania odpowiedniej kategorii oraz określenia wielkości w ha
• sprawdzenia na liście, jaka obecnie jest pogoda na danym polu (temperatura, siła wiatru oraz kierunek, wilgotność, godzina aktualizacji)
• sprawdzenia prognozy pogody na najbliższe 5 dni (przedziały co 3h)
• obliczenia za pomocą wbudowanego kalkulatora, kiedy na danym polu wystąpią optymalne, określone przez użytkownika warunki pogodowe
• wprowadzanie notatek na temat kosztów poniesionych przy wykonaniu oprysków, płodozmianów na konkretnym polu oraz najważniejszych informacji o wykonanych pracach

Użytkownik musi jedynie pobrać aplikację i oznaczyć swoje tereny upraw – pola, sady etc. Następnym krokiem jest już sprawdzenie aktualnych warunków pogodowych na wskazanym terenie. Użytkownicy mogą też samodzielnie wprowadzać parametry optymalne dla danego rodzaju oprysku. Na tej podstawie aplikacja obliczy, kiedy można spodziewać się określonych warunków i sama wyśle powiadomienie, gdy tylko warunki zmienia się na optymalne dla wybranego terenu. Informacje na temat pogody są aktualizowane co 3 godziny, gwarantując stały dostęp do aktualnych informacji z trafnością prognoz sięgającą 99%.
GDZIE POBRAĆ APLIKACJĘ ePLANATOR?
Google Play – https://play.google.com/store/apps/details?id=com.edge1i.applications.agrosprayer
TWÓRCY APLIKACJI:
Aplikację stworzyli polscy programiści z firmy Edge One Solutions i Edge One Innovations.

KPIR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *