Notowania cen masła – dane rynku mleka na bieżąco

Zgodnie z najnowszymi notowaniami cen producenta, w Polsce za masło w blokach w 9 tygodniu 2017 r. płacono średnio 1645,00 zł/100 kg netto i było to o 2,3% więcej niż w 8 tygodniu br. W porównaniu z ceną notowaną w 9 tygodniu 2016 r. był to wzrost aż o 56,9%. Silny wzrost cen tego produktu odnotowano w okresie maj-grudzień 2016 r., jednak od początku bieżącego roku ceny masła podążają w trendzie spadkowym.

Najnowsze dane z polskiego i europejskiego rynku mleka m.in. dot. cen produktów mleczarskich na rynku polskim i zagranicznym można znaleźć w Serwisie IPIM (www.ipim.pl) – prawdopodobnie jedynym tego typu serwisie analitycznym rynku mleka w Polsce.

IPIM to portal analityczny rynku mleka, gdzie można znaleźć przedstawione w prosty, przejrzysty sposób najświeższe dane dotyczące m.in. skupu i ceny mleka, handlu zagranicznego, wyników aukcji Global Dairy Trade czy kursu walut. Informacje przedstawione są w formie czytelnych, interaktywnych wykresów, tabel jak też map.

Na stronie www.ipim.pl są zamieszczane najświeższe, aktualizowane na bieżąco dane. Znajdą tam Państwo na przykład najnowsze krajowe i zagraniczne ceny produktów mleczarskich takich jak: odtłuszczone i pełnotłuste mleka w proszku, masło, serwatka czy ser gouda oraz najnowsze dane na temat wielkości i cen skupu mleka w Polsce oraz w UE.

Serwis został stworzony tak, by zawrzeć w nim jak najwięcej, najbardziej istotnych informacji, ale w jasnej i prostej w obsłudze formie. Są one przedstawione w sposób uporządkowany, pogrupowane logicznie w odpowiednie kategorie. Dzięki interaktywnym wykresom, odwiedzający stronę mają na przykład możliwość porównania danych z tych lat, które są im akurat potrzebne. Klikając w zaznaczone miejsce mogą ukryć informacje w danym momencie im zbędne. Przy wybranych tabelach i wykresach jest dodana krótka tekstowa analiza, która jest doskonałym dopełnieniem.       

Serwis www.ipim.pl jest uzupełnieniem wydawanego przez Polską Izbę Mleka Tygodniowego Insidera i jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *