Reklama

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/components/com_k2/models/item.php on line 763

Rolnicy chcą ułatwień w budowie większych zbiorników retencyjnych

Izby rolnicze zwróciły się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o uproszczenie przepisów w zakresie budowy zbiorników retencyjnych do powierzchni 1 ha. Resort rolnictwa odpowiedział, że nie jest to możliwe. Publikujemy pełną korespondencję.


Rolnicy mogą bowiem korzystać z dofinansowania na te cele w ramach środków przeznaczonych na modernizację gospodarstw i chcieliby, aby wystarczające było zgłoszenie takiej budowy do starosty powiatowego.

Obecnie zbiorniki do 500 m2 nie wymagają pozwolenia wodnoprawnego, ani budowlanego. Rolnicy chcą zwiększenia tej powierzchni do 1 ha. Rolnicy proponują również, aby zbiornik taki był objęty podatkiem rolnym, a nie podatkiem od nieruchomości jak np. stawy rybne.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /raportrolny2/templates/gk_news2/html/com_k2/templates/default/item.php on line 176
Banner 468 x 60 px