Reklama

35 pielgrzymka duszpasterstwa rolników

W dniu 2 lipca br. już po raz 35 wyruszyła z Otynia Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Wymarsz pielgrzymów poprzedziła uroczysta msza św. celebrowana przez Biskupa Tadeusza Lityńskiego oraz proboszcza parafii ks. Zbigniewa Tartaka i duszpasterza rolników i przewodnika pielgrzymki ks. Pawła Mydłowskiego.

Biskup T. Lityński powiedział, że pielgrzymka rolników, w przeciwieństwie dożynek, które są świętem dziękczynnym za plony, ma za zadanie przede wszystkim zanieść do Matki Boskiej Częstochowskiej intencje w celu uzyskania dobrych plonów, co w obecnej sytuacji, tj. suszy rolniczej, jest niezwykle istotne. Podkreślił również, że jest to jedyna w Polsce tego typu pielgrzymka, z czego powinniśmy być dumni. W uroczystej mszy, a później w odprowadzeniu pielgrzymów z Otynia, uczestniczyło wielu przedstawicieli urzędów i instytucji z terenu województwa w tym Wicewojewoda Lubuski Robert Paluch, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszym oraz Prezes Lubuskiej Izby Rolniczej Stanisław Myśliwiec. Tradycją jest również uczestnictwo pocztu sztandarowego LIR w tym wydarzeniu, którą w tym roku podtrzymali: Marek Strzelczyk, Andrzej Ławniczek oraz Władysław Zakrzewski, za co serdecznie dziękujemy.

Życzymy wszystkim pielgrzymom wytrwałości, optymalnej pogody do marszu oraz dotarcia w dniu 12 lipca br. do Sanktuarium w Częstochowie  bez jakichkolwiek przeciwności.LIR, fot. LIR

-3°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 77%

Wiatr: 27.36 km/h

  • 03 Sty 2019 0°C -4°C
  • 04 Sty 2019 0°C -6°C
Banner 468 x 60 px