Reklama

Spotkanie z Izbą Rolniczą na Pomorzu

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami samorządu rolniczego, zorganizowanym przez Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej, w Pruszczu Gdańskim.

Głównymi tematami rozmów były bieżące zagadnienia dotyczące stanu rolnictwa w Polsce i w województwie pomorskim oraz planowane kierunki rozwoju.

Spotkanie było okazją do wręczenia statuetek dla osób i firm, które pomogły rolnikom poszkodowanym w wyniku sierpniowego huraganu. Pomoc została zorganizowana w ramach oddolnej akcji samorządu rolniczego "Rolnicy rolnikom". Nagrodzeni zostali m.in. Marek Kunce, właściciel firmy Roltop z Cedrów Małych, Witold Sikora, Dariusz Dąbrowski i Maciej Kukliński. W imieniu firmy Wolf System, która ufundowała rolnikowi z Silna k/Chojnic nowy dach domu, w miejsce zerwanego przez wichurę, statuetkę odebrał Rajmund Reichel.

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ


Wiceminister Zarudzki podkreślił, ze w debacie unijnej o przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej dla Polski istotne są kwestie dotyczące wyrównanego wsparcia z budżetu UE. Podsekretarz stanu omówił także kierunki rozwoju polskiego rolnictwa wskazane w krajowej Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, a także cele strategiczne dla tego sektora  uwzględnione w Strategii zrównoważonego rozwoju wsi rolnictwa i rybactwa oraz w Pakcie dla obszarów wiejskich.

–  W programowanie strategiczne włączamy ośrodki regionalne, w tym wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego oraz urzędy wojewódzkie i grona eksperckie, które utworzyły specjalne zespoły wojewódzkie analizujące możliwości i potrzeby w zakresie rozwoju wsi i rolnictwa regionów – podkreślił wiceminister Zarudzki i dodał,  że efekty ich prac pozwolą efektywniej ukierunkować wsparcie publiczne, zarówno krajowej jak unijne dla obszarów wiejskich i sektora rolno-spożywczego.

Spotkanie było także okazją do podziękowań, złożonych w imieniu rolników przez Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej, wszystkim niosącym pomoc w trakcie sierpniowych nawałnic.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 21 listopad 2017 17:25

-7°C

Warszawa

Pochmurnie

Wilgotność: 52%

Wiatr: 28.97 km/h

  • 24 Lut 2018 -5°C -10°C
  • 25 Lut 2018 -7°C -11°C
Banner 468 x 60 px