Reklama

Zbliża się Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Phil Hogan, Jerzy Plewa z Komisji Europejskiej, Ministrowie Rolnictwa UE, przedstawiciele rządów Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii w Polsce dyskutować będą o przyszłości światowego rynku mleka podczas XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej .

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej (FSM) to wielkie wydarzenie w branży mleczarskiej. W tym roku, w terminie 18-20 października 2017 r. odbędzie się piętnasta, jubileuszowa edycja wydarzenia. Uczestnicy konferencji oraz zaproszeni goście dyskutować będą o przyszłości światowego mleczarstwa, cenach, nowych rynkach, Brexicie i jego skutkach dla rynku mleka oraz nowych propozycjach w zakresie zmian Wspólnej Polityki Rolnej.

- Przed światowym mleczarstwem wielkie wyzwania - mówi Agnieszka Maliszewska, organizator Forum - Ogromne ilości mleka w proszku w magazynach unijnych, szalejące ceny masła, umowa
o wolnym handlu z Nową Zelandią, Brexit oraz inne ważne dla produkcji i przetwórstwa mleka tematy zdominują tegoroczną edycję.

W tym roku w Forum weźmie udział bardzo dużo firm mleczarskich spoza Polski. Świadczy to o coraz większym prestiżu polskiej konferencji.

- Piętnaście lat temu, kiedy zaczynaliśmy organizować naszą konferencję nawet nie przypuszczałam, że rozrośnie się ona do tak ogromnego przedsięwzięcia, z udziałem najważniejszych osób decydujących o rozwoju europejskiego i światowego mleczarstwa - dodaje Agnieszka Maliszewska - Świadczy to też o tym, że polskie mleczarstwo zaczyna być bardzo znaczącym punktem na światowej mapie polityki mlecznej.
Wśród prelegentów zagości Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Mleczarzy (EDA) – Michel Nalet, który podzieli się swoją wiedzą na temat znaczenia handlu i wspólnego rynku jako kluczowych czynników do osiągnięcia sukcesu w europejskim mleczarstwie. Mike Petersen – Specjalny Wysłannik Nowej Zelandii ds. Rolnictwa i Handlu Towarami Rolnymi zaprezentuje stanowisko Nowej Zelandii w zakresie umowy o wolnym handlu z Unią Europejską.

20°C

Warszawa

Bezchmurnie

Wilgotność: 55%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 19 Wrz 2018 28°C 15°C
  • 20 Wrz 2018 27°C 15°C
Banner 468 x 60 px