New Holland zdobywa trzy srebrne medale na Agritechnice 2019

Marka New Holland Agriculture zdobyła trzy srebrne medale, przyznawane przez niezależne jury ekspertów organizacji DLG za innowacje, które poprawiają komfort pracy operatora, zwiększają wydajność i redukują koszty prowadzenia żniw i belowania.

Carlo Lambro, Prezydent marki New Holland Agriculture, powiedział: – Jesteśmy niezwykle dumni z nagród, które są świadectwem podejścia marki do innowacji, które w całości koncentruje się na dostarczaniu klientom praktycznych korzyści przy codziennej pracy z maszynami.  Sprzęt ten daje  niezrównany komfort, pozwala ograniczyć zmęczenie operatora i zwiększyć wydajność jego pracy, a także ogólną wydajność przy prowadzeniu gospodarstwa i jego rentowność.

Układ przeniesienia napędu do pras wielkogabarytowych o wysokim stopniu zgniotu – nowatorskie rozwiązanie w branży: większa wydajność, większy komfort i ochrona układu przeniesienia napędu ciągnika

Unikatowa koncepcja układu przeniesienia napędu obejmuje dwubiegową przekładnię typu Powershift, która pozwala płynnie uruchomić prasę i zapewnia 79-procentowy wzrost momentu obrotowego. Gdy WOM ciągnika osiągnie prędkość 850 obr/min, funkcja automatycznego startu włącza prasę i automatycznie przełącza się z 1. na 2. bieg, przyśpieszając koło zamachowe do jego maksymalnej prędkości wynoszącej 1450 obr/min, która należy do najwyższych w tej klasie. Pomaga ona WOM-owi ciągnika w uruchomieniu koła zamachowego, a jednocześnie chroni układ przeniesienia napędu ciągnika i prasy. Koło zamachowe o średnicy 1100 mm jest znacznie cięższe i większe niż w modelu BigBaler Plus i dostarcza 2,3 raza więcej energii, co przekłada się na komfortowy i efektywny proces belowania. Zintegrowany w skrzyni biegów, wielotarczowy hamulec z wewnętrznym układem chłodzenia wyhamowuje i zatrzymuje tłok, gdy osiągnie on swoją optymalną pozycję startową. Służy on także jako hamulec awaryjny i umożliwia zatrzymanie tłoka w ciągu 8 sekund. Wśród kolejnych zalet dla użytkowników należy wymienić tryb serwisowy o niższych obrotach układu przeniesienia napędu i zabezpieczenie przeciążeniowe.
System omłotu CX: niższe koszty eksploatacji, wyższa jakość ziarna, większy komfort

Srebrny medal stanowi uznanie dla innowacji marki New Holland, które zostały wprowadzone, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność czterobębnowego systemu omłotu w kombajnach CX z bębnem o średnicy 750 mm. Nowy, podzielony na segmenty bęben Ultra-FlowTM, o przestawionej konfiguracji cepów, zapewnia płynny przepływ masy żniwnej, co przekłada się na wyższą wydajność, redukuje zatory i poziom hałasu w kabinie, a tym samym zwiększa komfort pracy operatora. Podczas procesu omłotu zużywa on o 16% mniej mocy, co pozwala obniżyć zużycie paliwa i zwiększyć wydajność kombajnu nawet o 10%. Pokryte powłoką z poliuretanu płyty odrzutnika, pozwalają znacznie poprawić jakość ziarna i zredukować ilość jego uszkodzeń o nawet o 34% w porównaniu do standardowej konfiguracji. Z kabiny można teraz zdalnie i płynnie regulować odległość pomiędzy separatorem obrotowym a klepiskiem systemu Multi-Thresh™ w zakresie od 20 do 60 mm. Dzięki tej regulacji operator może utrzymać wydajność przez cały dzień i zwiększyć dzienną produktywność.
 
System sterowania prasą do ciągnika T7: wyższy komfort, większa wydajność, o 12% niższe zużycie paliwa

Zastosowany w ciągnikach T7, nowy tryb pracy z prasą marki New Holland zapewnia płynną współpracę ciągnika i wielkogabarytowej prasy kostkującej, znacznie zmniejszając kołysanie wzdłużne kabiny i zmiany prędkości obrotowej silnika.  Ciągnik T7 rozpoznaje podłączenie prasy i włącza tryb pracy z prasą w układzie sterowania amortyzowaną osią przednią, zmieniając sztywność amortyzacji odpowiednio do stopnia ubijania materiału przez prasę. Pozwala to zredukować średnio o 15% ruchy kabiny, co przekłada się na wyższy komfort pracy i mniejsze zmęczenie operatora. Tryb pracy z prasą wpływa również na system regulacji prędkości obrotowej silnika i ogranicza zmiany prędkości podczas cyklu belowania o nawet 26%, dzięki czemu WOM równomierniej pracuje i rośnie wydajność. Pozwala to zwiększyć komfort operatora i wydajność oraz zmniejszyć zużycie paliwa w trakcie belowania o 12%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *