New Holland wprowadza na rynek nową generację ciągników specjalistycznych

Marka New Holland Agriculture odnawia i rozszerza swoją ofertę ciągników specjalistycznych, umacniając się na pozycji niekwestionowanego lidera w tym sektorze dzięki serii T4 F/N/V nowej generacji, zaktualizowanej serii T3F Stage V oraz nowemu modelowi niskoprofilowemu T3LP. Mowa o najnowszych produktach wprowadzonych do oferty specjalistycznej New Holland, która jest stale unowocześniana i którą doceniono poprzez liczne nagrody zdobyte na targach EIMA, w tym tytuł „Best of Specialized” w ramach konkursu „Tractor of the Year Awards” w latach 2020, 2014 i 2013 oraz nagroda „Technical Innovation” zdobyta przez BlueCab™ w 2012 roku. Najnowszym wyróżnieniem, na tegorocznej edycji targów, była nagroda „Technical Innovation” za projekt w ramach partnerskiej współpracy z Nobili w zakresie modelu T4V wyposażonego w e-Source i zasilającego w pełni zelektryfikowany e-Sprayer oraz e-Mower.

Oscar Baroncelli, New Holland Agriculture Tractors Product Management Leader Global, powiedział: „New Holland jest niekwestionowanym liderem w segmencie ciągników specjalistycznych. Od siedmiu dekad utrzymujemy się w czołówce tego sektora, nieustannie wprowadzając innowacje, unowocześniając i rozszerzając naszą wyjątkowo szeroką ofertę, aby sprostać najbardziej specjalistycznym wymaganiom naszych klientów. Jest to możliwe, po raz kolejny, dzięki nowym produktom, które dziś wprowadzamy na rynek”.

Nowa seria T4 F/N/V spełnia normy emisji spalin Stage V dzięki nowym silnikom F5C i układowi neutralizacji spalin, które zapewniają większą moc i moment obrotowy oraz doskonałe osiągi. Model o mocy 80 KM z nisko położoną maską wyposażono w 8-zaworowy silnik o pojemności skokowej 3,4 litra z układem neutralizacji spalin z katalizatorem DOC i filtrem DPF, który nie wymaga stosowania płynu AdBlue, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Pozostałe modele w tej serii wyposażono w 16-zaworowy silnik o pojemności 3,6 litra i układ neutralizacji spalin Compact HI-eSCR2 z katalizatorem DOC i filtrem SCRoF. Nowy model, T4.120 V/N/F, ma stanowić najlepszą propozycję w gamie. Zapewnia on potężne osiągi, moc nawet 88 kW / 118 KM, spełniając wymagania dotyczące mocy silnika w przypadku zastosowań wykorzystujących WOM i wiele narzędzi.

Układ hydrauliczny w wersji ROPS został zmodernizowany w celu znacznego zwiększenia produktywności i wydajności. Wyposażono go w nowe pompy hydrauliczne o natężeniu przepływu 100 litrów na minutę oraz nawet 5 par zaworów hydrauliki zewnętrznej z funkcją Power Beyond i Free Flow, a wydajność układu jest wystarczająca do jednoczesnej obsługi wielu narzędzi. Nowy układ HPL z czujnikiem obciążenia zmniejsza zużycie paliwa i ogranicza przegrzewanie się oleju.

Kabina ciągnika T4 F/N/V została całkowicie przeprojektowana od podstaw, a przy pracy nad nią wykorzystano doświadczenia zdobyte podczas opracowywania opatentowanej kabiny New Holland Blue CabTM 4. Nowa koncepcja projektowa została opracowana na podstawie wymagań klienta w zakresie komfortu i ergonomii. Wprowadzono w niej standardowo płaską podłogę i zastosowano elementy z kabin ciągników New Holland o wyższej mocy. Obejmują one nowy wielofunkcyjny wyświetlacz VIS umieszczony nad deską rozdzielczą, który wyświetla „na żywo” informacje na temat ciągnika i ułatwia intuicyjne ustawianie funkcji dzięki enkoderowi przymocowanemu do panelu bocznego po prawej stronie. Komfort dodatkowo zwiększa amortyzowana oś przednia, która zapewnia płynną jazdę. Nowa przednia szyba w połączeniu z niską konstrukcją maski silnika zapewnia klientom najlepszą widoczność na rynku. Interfejs człowiek-maszyna w kabinie został całkowicie odnowiony z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych funkcji New Holland i jest gotowy do integracji z najnowszymi systemami PLM oraz technologiami rolnictwa 4.0.

New Holland, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *