New Holland pracuje i świętuje

125 lat firmy i 11 lat bycia liderem w sprzedaży nowych ciągników w Polsce, to dobre okazje by świętować i pochwalić się rolnikom swoimi produktami. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w marcu na targach AgroTech w Kielcach, jednak wówczas okoliczności pokrzyżowały wszystkim plany. Przede wszystkim stanęła gospodarka. Konferencja odbyła się więc w trybie online.

– Najwyższym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. W związku z tym bardzo szybko podjęto określone decyzje o zatrzymaniu produkcji praktycznie we wszystkich naszych fabrykach. Pracownicy biurowi, których praca mogła zostać przeniesiona do domu – przenieśli się do domów. Dzisiaj praktycznie wszystkie nasze fabryki działają na pełnych obrotach – powiedział Adam Sulak dyrektor New Holland Agriculture w Polsce podczas konferencji.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Świętowanie powrotu do normalności stało się okazją do przedstawienia najczęściej kupowanej serii ciągników czyli T6.
W 2020 roku w Polsce zakupiono 129 ciągników serii T6, ale największy udział w rynku ma seria T4. W segmencie T4 32% ciągników to marka New Holland. Liderem jest model T4.75. Równocześnie zmodernizowana seria ciągników New Holland T4 V/N/F została wyróżniona tytułem „Ciągnika Roku 2020” w kategorii ciągników specjalistycznych.

Amortyzowana oś przednia Terraglide chroni ciągnik, narzędzie i operatora przed silnymi i gwałtownymi obciążeniami podczas transportu i prac polowych. Położenie w pionie, przy środku przegubu osi (nad środkiem przedniej części ciągnika) zapewnia lepszy komfort jazdy i wysoki poziom oscylacji, dzięki czemu przy pracy na stoku opona nigdy nie dotyka ciągnika. Automatyczne sterowanie wysokością zawieszenia i duży zapas regulacji, pozwala na swobodną pracę nawet przy znacznym obciążeniu ciągnika.

Komfort i stabilność zastosowanej w ciągnikach 4 N, F i LP amortyzowanej osi przedniej Terraglide można jeszcze bardziej zwiększyć dzięki oponom Trelleborg PneuTrac. Umożliwiają one zwiększenie trakcji o 12 – 24%, a także zapewniają większą stabilność na stromych stokach. Ponadto opony PneuTrac zwiększają zdolność poruszania się po miękkim terenie, dzięki czemu zmniejszają opory gleby na oponie, a tym samym i zużycie paliwa przez ciągnik.

Maszynami, które z płocką fabryką kojarzą się każdemu, są kombajny. Najbardziej popularnymi modelami w Polsce są kombajny serii CX5 i CX6.

To jednak nie wszystko, bo w sezonie żniwnym 2020, pojawią się na rynku zmodernizowane kombajny zbożowe marki New Holland serii CX7 i CX8. Serie te tworzy 5 modeli: pięcioklawiszowe CX7.80, CX7.90 oraz sześcioklawiszowe CX8.70, CX8.80 i CX8.90.

Wszystkie modele kombajnów serii CX7 i CX8 napędzane są obecnie silnikami Cursor 9, o pojemności skokowej 8,7 dm3, produkcji Fiat Power Train. Jednostki te spełniają najsurowsze normy emisji spalin Stage 5. Dzięki temu, negatywny wpływ na środowisko naturalne, związany z używaniem tych maszyn na polach, został ograniczony do minimum. Dodatkowo, zależności od warunków drogowych podczas przejazdów między polami, prędkość obrotowa silnika może zostać zredukowana do 1400 obr/min. Moce maksymalne silników we flagowych kombajnach konwencjonalnych marki New Holland, zależnie od modelu, wynoszą od 340 do aż 460 KM.

Dostępny jest również opcjonalnie napęd gąsienicowy przedniej osi, co dodatkowo zmniejsza efekt ugniatania gleby i jeszcze bardziej ułatwia poruszanie się maszyny w trudnych warunkach.

AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *