New Holland powiększa gamę ciągników specjalistycznych

New-Holland powiększa swoją bogatą gamę wiodących w branży ciągników specjalistycznych.  Rozwiązania  takie jak oś przednia SuperSteer, system jezdny SmartTrax, montowana fabrycznie kabina w ciągnikach gąsienicowych serii T, kabina BlueCAB4, system Noria w maszynach do zbioru winogron serii Braud są stosowane jedynie w produktach marki New Holland. W epoce rolnictwa precyzyjnego New Holland jest w światowej czołówce ze swoimi systemami rolnictwa precyzyjnego PLM, które obejmują od podstawowych układów prowadzenia w rzędzie i automatycznego kierowania maszyną, aż po najnowocześniejsze rozwiązania telematyczne i unikatowy system EnoControl.

Sean Lennon, dyrektor działu ciągników, mówi: „Od wielu dekad New Holland wytycza kierunki rozwoju w sektorze ciągników specjalistycznych, dzięki czemu dziś możemy oferować bogatą paletę maszyn o wysokim stopniu specjalizacji, obejmujących wąskie i szerokie ciągniki do sadów i winnic, niskie ciągniki do upraw prowadzonych pod osłonami, takich jak winogrona spożywcze i kiwi, serię ciągników gąsienicowych do pracy na pochyłym terenie, a także niszowe produkty takie jak ciągniki z izodiamterycznymi kołami oraz maszyny do zbioru winogron i oliwek.”

Nowa, szczególnie niska wersja modelu T4 F ROPS wychodzi naprzeciw wymogom rolników prowadzących uprawę roślin pod osłonami

Nowy, szczególnie niski model ciągnika T4 F marki New Holland jest głównie przeznaczony dla rolników uprawę roślin pod osłonami, do pracy w sadach i położonych na stromych zboczach winnicach. Nowa standardowa oś przednia pozwala obniżyć przód ciągnika, a wysokość maski wynosi tylko 135 cm. Nowa, nisko położona platforma operatora w modelach z oponami o wymiarze 20 i 24 cali sprawia, że operator znajduje się zaledwie 73,5 cm nad ziemią, a ciągnik zyskuje na zwrotności przy pracy w trudnych warunkach i przy uprawie roślin pod osłonami takich jak kiwi lub winogrona spożywcze i nie niszczy cennych upraw. Nowa wersja modelu T4 F posiada także opcjonalny przedni TUZ i WOM o udźwigu 2 ton.   

Nowy, flagowy model TK4 o większej mocy i wydajniejszym układzie hydraulicznym    

New Holland jest synonimem perfekcji w segmencie ciągników gąsienicowych już od ponad 90 lat, nieustannie poprawiając wydajność i komfort pracy. Teraz seria ciągników TK4 zostaje poszerzona o nowy flagowy model o mocy 107 KM (79 kW), stworzony z myślą o profesjonalnych rolnikach oczekujących od maszyn większej wydajności i lepszych osiągów. Nowy model posiada nową, większą 3-stopniową pompę hydrauliczną o wydatku 80 l, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością korzystać z większych narzędzi.
W obszarze kabiny do ciągników gąsienicowych i gumowych gąsienic marka New Holland może stanowić przykład do naśladowania dla innych i jest jedynym producentem oferującym – nota bene ulepszoną – kabinę jako wyposażenie fabryczne. Nowa kabina jest oferowana w czterech wersjach do prac polowych i prac w terenie pagórkowatym. Wprowadzono w niej liczne udoskonalenia takie jak nowa osłona pomiędzy komorą silnika i stanowiskiem operatora, która chroni go przed gorącym powietrzem i kurzem, lub wysoko wydany układ klimatyzacji z większymi wentylatorami zapewniającymi stabilniejszy i płynniejszy przepływ powietrza.
Ciągniki serii T4K posiadają również dodatkowe elementy wyposażenia, które zwiększają bezpieczeństwo pracy na bardzo stromych stokach. Należy do nich układ Steering-O-Matic™ Plus, będący najnowocześniejszym układem kierowniczym w branży, oraz unikatowy gąsienicowy układ jezdny SmartTrax, który łączy w sobie elastyczność gumy i wytrzymałość stali.

Nowa szersza oś przednia o zwiększonej wytrzymałości w ciągniku T4 z niskim dachem stworzona pod kątem większych narzędzi montowanych z przodu

Model T4 LP posiada nową oś przednią o zwiększonej wytrzymałości oraz nowy, odlewany wspornik osi przedniej, który został przejęty z ciągników użytkowych serii T4. Pozwala to na montaż szerszych opon i zapewnia wyśmienitą stabilność przy stosowaniu większych narzędzi montowanych z przodu ciągnika takich jak ładowacz czołowy lub wytrząsacze oliwek.
Nowa oś przednia o zwiększonej wytrzymałości jest o 12 cm szersza niż jej poprzedniczka, a jaj maksymalne obciążenie wynosi 2 500 kg. Maksymalne obciążenie tylnej osi do prac ciężkich wynosi 3 700 kg, a udźwig tylnego podnośnika to – 2 900 kg. Oferowany jest także opcjonalny przedni TUZ o udźwigu 1 970 kg. Nowe, specjalnie opracowane felgi w ciągnikuT4 LP pozwalają uzyskać rozstaw pomiędzy gąsienicami wynoszący 24, 28 lub 30 cali, dzięki temu szerokość śladu gąsienic można regulować w zakresie od 1588 mm aż do zapewniającego niezwykłą stabilność rozstawu 2 432 mm. Tylne błotniki posiadają elastyczne przedłużki, stworzone z myślą o szerszym ustawieniu gąsienic.
W ciągniku T4 LP można montować szeroki wachlarz różnego rozmiaru kół, w zależności od zapotrzebowania: 540/65R28, 500/70R24, 420/70R30, które sprawdzają się przy używaniu min. ciężkich narzędzi i pracy na ostro pochylonym terenie.
New Holland wprowadza również inne udoskonalenia takie jak elektro-hydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego, przednie hamulce do pracy na pochyłościach i zwiększające bezpieczeństwo jazdy po drodze oraz opcjonalny przedni TUZ o udźwigu 1 970 kg.

Carlo Lambro, Prezydent marki New Holland Agriculture, powiedział: „Dzięki bogatej tradycji, licznym innowacjom i wiedzy fachowej New Holland jest bezsprzecznym liderem w segmencie ciągników specjalistycznych. Unikatowa wiedza marki w zakresie indywidualnych wymogów klientów przy pracach wykonywanych za pomocą maszyn z tego segmentu jest siłą napędową prowadzonych prac badawczo-rozwojowych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *