Nestlé zakłada Instytut Badań Nad Opakowaniami

Nestlé powołuje Instytut Badań Nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences). Jego celem jest praca nad stworzeniem i rozwojem funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań produktów. To kolejny krok, jaki firma podejmuje w celu wypełnienia zobowiązania, aby do 2025 r. wprowadzić opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać.

Instytut Badań Nad Opakowaniami Nestlé jest częścią globalnej struktury badawczej firmy. Powstanie w Lozannie, w Szwajcarii. W nowoczesnym laboratorium, połączonym z zapleczem pozwalającym na szybkie tworzenie prototypów, pracować będzie ok. 50 osób.

Mark Schneider, CEO Nestlé powiedział – Chcemy być liderem w opracowywaniu jak najbardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań naszych produktów spożywczych i napojów. W tym celu tworzymy instytut, który pozwoli nam zwiększyć możliwości badawcze w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, że pomoże to rozwiązać rosnący problem odpadów opakowaniowych, zwłaszcza z tworzyw sztucznych. Zależy nam na minimalizowaniu naszego wpływu na środowisko naturalne, przy jednoczesnym dostarczaniu konsumentom smacznych i jakościowych produktów.

Instytut Nestlé będzie współpracował z globalną siecią badawczo-rozwojową firmy, partnerami akademickimi, dostawcami i start-upami. Jego zadaniem będzie ocena bezpieczeństwa i funkcjonalności różnych materiałów opakowaniowych, zwłaszcza takich, które nadają się do recyklingu, są biodegradowalne i innych jak np. kompostowalne polimery. Zakres badań obejmie także nowe koncepcje i technologie pakowania. Przed globalnym wdrożeniem nowe rozwiązania będą szeroko testowane.

Dyrektor ds. Technologii Nestlé, Stefan Palzer – Opakowania odgrywają kluczową rolę w dostarczaniu konsumentom bezpiecznych i pożywnych produktów. Dlatego jesteśmy przekonani, że Instytut Badań Nad Opakowaniami pomoże nam przyspieszyć wdrażanie nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Wierzymy, że prowadzone badania, ścisła współpraca z wiodącymi na świecie instytucjami naukowymi i partnerami biznesowymi pozwoli stworzyć opakowania przyjazne dla środowiska.

Dowiedz się więcej na temat zobowiązań Nestlé dotyczących opakowań oraz podejścia firmy do Tworzenia Wspólnej Wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *