Nanotechnologiczny nawóz dolistny

NAVU FORTE jest wieloskładnikowym nawozem dolistnym zawierającym składniki pokarmowe w postaci naturalnego pochodzenia nanocząsteczek. Nawóz wyróżnia się wysoką i szybką przyswajalnością składników pokarmowych.

Produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek. Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, dzięki czemu droga ich wnikania do rośliny jest krótsza. W efekcie skuteczność nawożenia dolistnego jest wyższa, w porównaniu do tradycyjnie formułowanych nawozów dolistnych, w tym schelatyzowanych mikroelementów.

NAVU FORTE przeznaczony jest do nawożenia wszystkich upraw polowych, sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami a także roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5 kg/ha do stosowania 1 – 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy. NAVU FORTE zawiera zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8,0%, K 2 O – 10,0%, CaO – 21%, MgO – 3%, SO 3 – 10,0% oraz miedź – 0,10%, żelazo – 0,10%, mangan 0,10% i molibden 0,05%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *