Największa konferencja o rolnictwie precyzyjnym startuje lada dzień!

Już w poniedziałek zaczyna się największa konferencja w kraju dotycząca rolnictwa precyzyjnego. Do Kamienia Śląskiego na trzy dni zjadą najwięksi eksperci w tym zakresie, m.in. Malcolm Hawkesford z Rothamsted Research z Wielkiej Brytanii, dyrektor wydziału biologii oraz nauk o roślinach. W ten weekend jest ostatni dzwonek, aby zgłosić swój udział w tym wydarzeniu!

Koniec stycznia w Kamieniu Śląskim upłynie pod znakiem innowacji i rolnictwa precyzyjnego – właśnie tam odbędzie się już po raz szesnasty doroczna 3-dniowa konferencja, w której, jak co roku, biorą udział rolnicy, naukowcy i innowatorzy, zainteresowani studenci oraz dziennikarze mediów rolniczych. Jednak najważniejszy jest program wydarzenia – pełen ciekawych wykładów i prelekcji.

– W tym roku akcenty rozkładamy na tematy związane z m.in. możliwościami poprawy wykorzystania azotu przez rośliny, pytaniem czy uzyskamy 20 ton pszenicy z hektara za 20 lat? (prof. Malcolm J.Hawkesford – Instytut Badawczy Rothamsted Research, UK), satelitarnymi opcjami dla rolnictwa europejskiego programu kosmicznego (Joaquín Reyes González – European GNSS Agency), bardzo precyzyjnym aplikowaniem środków ochrony roślin, biologicznym, precyzyjnym zwalczaniem omacnicy prosowianki oraz sztuczną inteligencją w rolnictwie.
W tych niełatwych czasach, o człowieku w nauczaniu świętego Jana Pawła II przypomni nam ksiądz prof. Abp. Alfons Nossol – wymienia Jerzy Koronczok z firmy Agrocom, organizator konferencji.

Wśród prelegentów są przedstawiciele polskiej nauki rolniczej, rolnicy – praktycy, innowacyjne firmy oraz szereg ekspertów z różnych krajów Europy.

Na miejscu dowiemy się, mi.n. o sterowaniu rozpylaczami opryskiwaczy w rolnictwie precyzyjnym, monitorowaniu stanu upraw z pokładu wiatrakowca, drona, satelity, czy możliwości zwiększenia efektywności wykorzystania makro i mikroskładników z nawozów mineralnych. A to dosłownie ułamek z ogromu wiedzy i ciekawych informacji, jaki uczestnicy wyniosą z konferencji w Kamieniu Śląskim. Program jest wręcz „napakowany” wieloma ciekawymi prelekcjami i wystąpieniami.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-30. stycznia br. w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego (Sanktuarium Św. Jacka) w Kamieniu Śląskim koło Opola. Aby wziąć w nim udział, należy skontaktować się z organizatorem telefonicznie, pod nr tel.: 77 543 22 31 lub poprzez e-mail, na adres: biuro@agrocompolska.pl. Ze zgłoszeniami trzeba się spieszyć – konferencja rozpoczyna się lada dzień, a ilość miejsc jest mocno ograniczona! Dopiero po potwierdzeniu zgłoszenia uczestnictwa, udział w wydarzeniu jest zagwarantowany.

Konferencja jest organizowana przez firmę Agrocom Polska Jerzy Koronczok przy współpracy z firmą 365FarmNet oraz Claas Polska.

Renata Struzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *