Nagrody AE50 dla New Hollanda

Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów z Branży Rolniczej i Nauk Biologicznych (ASABE) przyznało systemowi wprowadzania ustawień w kombajnie IntelliSense™ i inteligentnemu układowi hamulcowemu przyczepy marki New Holland nagrody AE50 za rok 2019. Ufundowane przez magazyn Stowarzyszenia „Resource” nagrody są przyznawane za najbardziej innowacyjne w danym roku rozwiązania konstrukcyjne w produktach lub systemach dla branży przetwórstwa żywności i rolnictwa. Jest to najnowsze wyróżnienie w gronie licznych nagród przyznanych na całym świecie tym dwóm przełomowym rozwiązaniom marki New Holland w uznaniu ich zalet dla rolników.

Proaktywny, automatyczny system wprowadzania ustawień w kombajnie – IntelliSense™, który stanowi wyposażenie kombajnu CR Revelation marki New Holland wprowadza automatyzację pracy na nowy poziom i pomaga operatorowi utrzymać maksymalną wydajność przy minimalizacji strat i ilości uszkodzonego ziarna. Dzięki niemu kombajn może wprowadzać modyfikacje co 20 sekund, mając do wyboru 280 milionów możliwości i wykorzystując do tego celu najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne takie jak pierwszy w historii czujnik obciążenia sit, kamerę detekcyjną ziarna Grain Cam™ najnowszej generacji i elektrycznie regulowane łopatki klatki rotora. Ów przełomowy system pozwala klientom znacznie zwiększyć produktywność poprzez zwiększenie wydajności dziennej, ograniczenie ilości uszkodzonego ziarna i poprawę jego jakości. Posiada również wiele zalet istotnych dla operatora: ogranicza liczbę wymaganych decyzji, poprawia komfort i pewność pracy operatora, zmniejsza jego zmęczenie i daje do dyspozycji prostszy interfejs użytkownika.
Inteligentny układ hamulcowy przyczepy jest innowacyjnym rozwiązaniem do automatycznego sterowania pneumatycznymi hamulcami przyczepy. Został on opracowany z myślą o ciągnikach New Holland T7 AutoCommand i T6 AutoCommand. Zapewnia on stabilność przy hamowaniu ciągnika z przyczepą, szczególnie na śliskiej powierzchni, i zwiększa stabilność dzięki ograniczeniu ryzyka kolizji przyczepy z ciągnikiem. Układ zapewnia synchronizację procesu hamowania ciągnika i przyczepy przy redukcji prędkości jazdy ciągnika z wykorzystaniem bezstopniowej przekładni napędowej. Odbywa się to poprzez pomiar prędkości hamowania ciągnika i automatyczne włączenie pneumatycznych hamulców przyczepy oraz modulację ich działania, aby osiągnąć taką samą prędkość hamowania przyczepy. Zapewniane przez inteligentny układ hamulcowy przyczepy sterowanie siłą hamowania i jej synchronizacja, sprawiają, że droga hamowania zespołu ciągnika i przyczepy jest taka sama jak w przypadku hamowania samego ciągnika.

Firmy z całego świata wysyłają zgłoszenia do corocznego konkursu organizowanego przez ASABE, w którym międzynarodowe grono ekspertów technicznych wybiera maksymalnie 50 najlepszych produktów do wyróżnienia nagrodą AE50. Jury konkursu wybiera innowacyjne produkty, które wnoszą największy wkład w postęp technologiczny w rolnictwie i przemyśle spożywczym.

Dwa wyróżnione nagrodą rozwiązania marki New Holland będą omówione w specjalnym numerze przeznaczonego dla inżynierów z branży rolniczej, przetwórstwa żywności i nauk biologicznych na całym świecie wydawanego przez Stowarzyszenie ASABE Resource: Engineering & Technology for a Sustainable World, który ukaże się w styczniu/lutym 2019 r. Więcej informacji znajdziesz pod adresem www.asabe.org/Resource.

ASABE jest międzynarodową organizacją naukowo-edukacyjną, której przyświeca cel promowania technologii służących postępowi w rolnictwie, przemyśle rolniczym i naukach biologicznych. Więcej informacji o Stowarzyszeniu dostępnych jest na jego stronie internetowej pod adresem www.asabe.org/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *