Na ANWIL zawsze można liczyć

Mikołaj Bogdanowicz, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, na konferencji prasowej  w Sępólnie Krajeńskim, podsumował działania pomocowe na rzecz poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach. Przy tej okazji Wojewoda podziękował także spółce ANWIL za zaangażowanie w niesienie pomocy regionom najbardziej dotkniętym przez wichury i gwałtowne deszcze, które przeszły nad Polską w sierpniu 2017 r.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sępólnie Krajeńskim skierowali w ubiegłym roku do włocławskiej spółki z Grupy ORLEN prośbę o wsparcie. Chemiczna firma, która w swojej strategii rozwoju kładzie szczególny nacisk na kwestie społecznej odpowiedzialności biznesu, nie pozostała obojętna wobec tego apelu. W efekcie ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał rolnikom, których pola uległy zniszczeniu, 54 tony nawozów azotowych produkowanych we Włocławku.

Spółka zakupiła także bilety na XVI Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem”, który odbył się w grudniu 2017 roku w Auli UMK pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Dochód z występu Wojciecha Waglewskiego z zespołem Voo Voo został przekazany mieszkańcom leżącej w gminie Sośno w powiecie sępoleńskim wsi Wielowiczek, również dotkniętej działaniem nawałnic z sierpnia ubiegłego roku.  

W pomoc zaangażowani się także sami pracownicy ANWILU, organizując zbiórkę pieniężną i rzeczową dla dwóch rodzin z wsi Samsieczno (powiat bydgoski) oraz Rogalin (powiat sępoleński). W tę inicjatywę włączył się także sponsorowany przez ANWIL Klub Koszykówki Włocławek , dokładając swoją cegiełkę finansową do zakupu niezbędnego wyposażenia dla wskazanych gospodarstw domowych. Wartość zebranych i przekazanych prezentów przekroczyła kwotę 12 tys. złotych.

Ponadto pod koniec stycznia 2018 roku ANWIL, za pośrednictwem Fundacji ORLEN – DAR SERCA, przekazał gminom wsparcie finansowe w wysokości 79 tys. zł dla dziesięciu rodzin z powiatów nakielskiego, bydgoskiego, tucholskiego, inowrocławskiego i żnińskiego, które wskutek sierpniowego kataklizmu, straciły dobytek życia.

Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL S.A., dziękując za słowa uznania dla działań podjętych przez spółkę, powiedział: – ANWIL jest jednym z filarów polskiej gospodarki, wiodącą spółką sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Szeroka skala naszej działalności determinuje dużą odpowiedzialność, z tego powodu naszym nadrzędnym celem jest zarówno dbałość o efektywność biznesową naszej spółki, jak i troska o społeczność lokalną, w której funkcjonujemy. Nasze produkty trafiają do niemal 40 państw na świecie, ale nasze korzenie są tu – na Kujawach i Pomorzu. Dlatego bez wahania włączyliśmy się w pomoc naszemu macierzystemu regionowi, który tak bardzo ucierpiał w ubiegłorocznych nawałnicach. Również nasi pracownicy po raz kolejny okazali swoje wielkie serce, organizując w ramach wolontariatu zbiórkę rzeczową i pieniężną dla dwóch, szczególnie poszkodowanych w kataklizmie rodzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *