Młodzi chemicy udają się na zasłużone wakacje

Piętnaścioro przyszłych techników technologii chemicznej zakończyło dziś pierwszy rok edukacji w klasie patronackiej ANWILU w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku (ZSCH). Najlepsi z nich otrzymali dyplomy i nagrody pieniężne ufundowane przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN.

Powołanie w ubiegłym roku klasy patronackiej to inicjatywa, którą ANWIL podjął z myślą o odbudowaniu tradycji kształcenia zawodowego w mieście. Jej absolwenci zdobędą wiedzę i umiejętności, dzięki którym znacznie skróci się czas niezbędny do poznania przez nich instalacji, które będą mieli szansę w przyszłości obsługiwać. 1 września 2016 r. naukę w klasie pod patronatem ANWILU rozpoczęło piętnastu uczniów. Dziś po raz ostatni przed wakacjami pojawili się w ZSCH, aby w trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 otrzymać świadectwa i dyplomy za szczególne osiągnięcia.

ANWIL przyznał nagrody pieniężne trójce najlepszych uczniów, którzy osiągnęli w zakończonym właśnie roku szkolnym doskonałe wyniki w nauce oraz wykazali się szczególnym zaangażowaniem na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Pierwszą nagrodę otrzymał Błażej Jączak. Na kolejnych dwóch miejscach uplasowały się natomiast Magdalena Chyżewska (druga nagroda) oraz Sylwia Kwiatkowska (trzecia nagroda). Średnia pierwszej klasy patronackiej ANWILU wyniosła w tym roku 4,44, natomiast siedmioro jej uczniów może się pochwalić średnią powyżej 4,5.

Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A., w trakcie uroczystości powiedział:
– Jedną z miar sukcesu jest umiejętność wykorzystywania szans, jakie ofiarowuje nam życie. Dlatego raz jeszcze chciałbym Wam pogratulować, że rok temu wybraliście naukę w klasie patronackiej ANWILU. Przedmioty ścisłe są pasjonujące, jednak przyswojenie wiedzy z ich zakresu wymaga nie lada konsekwencji, cierpliwości i systematyczności. Średnia, jaką wspólnie osiągnęliście powinna być dla Was powodem do dumy, ponieważ jest najlepszym dowodem na to, że w trakcie minionego roku szkolnego z zapałem zgłębialiście wiedzę oraz zdobywaliście umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu technika technologii chemicznej. Jeszcze raz Wam gratuluję, życząc udanego, a przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku, który sprawi, że we wrześniu, pełni nowych sił rozpoczniecie naukę w drugiej klasie.   

Drugoklasiści, którzy we wrześniu powrócę do ław szkolnych – oprócz uczestniczenia w zajęciach organizowanych na terenie spółki – będą także spotykać się z jej pracownikami w czasie wybranych lekcji w ZSCH, które zostaną poprowadzone przez nauczycieli przedmiotu wspólnie z ekspertami z ANWILU. Kolejnym elementem kształcenia przyszłych techników technologii chemicznej będą wizyty studyjne na Politechnice Łódzkiej, z którą włocławska spółka intensywnie współpracuje na niwie badawczej i edukacyjnej.

Już niebawem dowiemy się też, ilu tegorocznych gimnazjalistów pójdzie w ślady swoich starszych kolegów i od września rozpocznie naukę w klasie patronackiej ANWILU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *