Mlekpol sponsorem strategicznym cyklu wyścigów Milko Mazury MTB.

Foto: Milko Mazury MTB

Zdrowy i aktywny tryb życia to wartości wpisane w strategię działań lidera branży mleczarskiej z Grajewa. Już po raz drugi Mlekpol zaangażuje się w cykl wyścigów kolarskich Mazury MTB. Milko Mazury MTB to najpiękniejsze krajobrazowo zawody kolarskie  w Polsce.

Mlekpol kontynuuje działania zapoczątkowane w ubiegłym roku. Wspieranie wydarzeń sportowych wpisuje się w promowany przez nas zdrowy aktywny tryb życia. Marka Milko, należąca do Spółdzielni z Grajewa, została sponsorem tytularnym zawodów kolarskich MTB, które odbywają się w pięknej scenerii Mazur. Nie bez powodu to właśnie Milko zostało partnerem wyścigów,  jogurty typu on-the-go dzięki wygodnemu i bezpiecznemu opakowaniu, możemy spożywać  w przerwie aktywności sportowych. – informuje o działaniach sponsorskich Dyrektor Handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie Małgorzata Cebelińska.

Wszystkie wyścigi w ramach Milko Mazury MTB wyróżniają się niespotykaną nigdzie
w Polsce trasą i lokalizacją. Najpiękniejsze mazurskie lasy, rezerwaty przyrody, zjawiskowe zakątki pozwalają poznać uczestnikom i kibicom nieznane dotąd tereny Warmii i Mazur. W serii kolarskiej Milko Mazury MTB nie zapomniano o najmłodszych, to właśnie dla nich organizator przewidział specjalne wyścigi, których sponsorem strategicznym jest marka Łaciate Junior- wyjątkowe mleko najbardziej zbliżone do tego „prosto od krowy” o zawartości tłuszczu 3,8%.

Milko Mazury MTB w ciągu trzech lat stało się rozpoznawalną, ogólnopolską marką sportową. Jeden z dwunastu etapów Milko Mazury MTB 2019 został zgłoszony do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Będzie to międzynarodowy wyścig z czołówką światowych kolarzy UCI MTB Marathon na starcie. Drugi rok z rzędu podczas cyklu Milko Mazury MTB zostaną zorganizowane Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim XCO /XCR, których Mlekpol jest strategicznym partnerem.  

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie – informacje uzupełniające

Sponsor strategiczny wyścigów Milko Mazury MTB Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce Spółdzielnia Mlekpol przekroczyła granicę 1,8 mld litrów skupionego mleka wyłącznie z własnej bazy skupowej. Produkty Spółdzielni powstają
w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Mlekpol skupia 9 600 dostawców, zatrudnia blisko 2500 osób. Mlekpol jest właścicielem marek: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz, Mazurski Smak,  Białe i  Zambrowskie.  W swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki UHT, tradycyjne produkty fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie
i śmietankowe oraz sery żółte.  Ponad 30% produkcji Mlekpolu przeznaczona jest na eksport. Produkty Spółdzielni znane są na całym świecie.

Marka Milko
Milko to radość życia! Zdrowe, naturalne, pełne energii napoje fermentowane. To idealna propozycja dla ludzi aktywnych: dorosłych jak i dzieci. Milko jest doskonałym połączeniem zdrowej przekąski w funkcjonalnym opakowaniu. Są idealne na drogę!
Marka obecna jest na rynku od 2003 roku. Szczególnym powodzeniem wśród konsumentów cieszą się jogurty owocowe i naturalne. Powstały z najlepszego mleka oraz prawdziwych owoców
i warzyw. Obok produktów naturalnych bez dodatków-Milko dostępne są w różnych wariantach smakowych. Owocowe propozycje jogurtów Milko to morela, wiśnia, truskawka, czerwona pomarańcza czy żurawina, a deserowe to włoskie klasyki czyli tiramisu i straciatella.  W 2017 roku Milko zmieniły skład i pojemność opakowania. Najistotniejszą zmianą składu jogurtów Milko było wyeliminowanie syropu glukozowo – fruktozowego zgodnie z najnowszymi trendami żywienia.
W 2018 roku Milko wprowadziło na rynek linię jogurtów ActiVege. To połączenie jogurtu naturalnego z dobroczynnymi właściwościami warzyw i owoców.  Dodatek błonnika pomaga regulować poziom cholesterolu i cukru we krwi oraz ułatwia przemianę materii. Produkty Milko podane są w poręcznym kartoniku o pojemności 330 ml idealnym do zabrania ze sobą do pracy, szkoły czy na wycieczkę. W 2019 roku do rodziny Milko dołączą nowe smaki jogurtów.

Marka  ŁACIATE
Powstała w 1995r i była pierwszym mlekiem UHT w Polsce. Do rodziny produktów Łaciate należą mleko, śmietany i śmietanki, serki śmietankowe i puszyste do smarowania, serki wiejskie, masło ekstra, jogurty pitne bez laktozy. Z myślą o najmłodszych i ich zwiększonemu zapotrzebowaniu na składniki odżywcze powstało wyjątkowe mleko Łaciate Junior o zawartości tłuszczu 3,8%. To najbardziej zbliżone mleko do tego „prosto od krowy”, po prostu samo mleko od krów karmionych paszami bez GMO. Mleko Łaciate Junior to doskonałe źródło wapnia i białka, bogactwo cennych witamin i składników mineralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *