Mleko w kosmetologii

Wakacje to czas relaksu i wytchnienia, w którym mamy chwilę dla siebie. Dlatego też, w tym okresie więcej czasu poświęcamy na pielęgnację naszej skóry. W opiece nad ciałem idealnie sprawdza się mleko i produkty mleczarskie.

Mleko to nie tylko doskonały składnik codziennej diety, od bardzo dawna stosowane jest również w kosmetologii. Powszechnie używane w zabiegach kosmetycznych, jak również stanowi jeden z głównych składników kremów czy maseczek. Czy wiesz dlaczego?
Ze względu na fakt, iż pH mleka zbliżone jest do pH skóry doskonale nadaje się do pielęgnacji różnego rodzaju cery. Posiada zarówno właściwości nawilżające, natłuszczające, odżywcze, jak również pielęgnacyjne. Skóra pielęgnowana mlekiem jest jędrna i niesamowicie gładka, pełna blasku, nabiera bardziej jednolitego, jaśniejszego koloru.

Ostatnia królowa hellenistycznego Egiptu, Kleopatra z Ptolemeuszy stosowała produkty mleczarskie podczas pielęgnacji swojej urody. Do legendy przeszły jej kąpiele w wannie wypełnionej mlekiem. Królowa zawsze twierdziła, iż swoją urodę zawdzięcza niezwykłym właściwościom mleka, które posiada cenne składniki, poprawiające kobiecą urodę. Duża w tym zasługa kwasu mlekowego, wpływającego na strukturę i koloryt skóry. Kwas AHA, zawarty w kwasu mlekowym, posiada zdolność złuszczania martwego naskórka, zwęża pory, delikatnie rozjaśnia skórę i działa antybakteryjnie.  

Program „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Biuro kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *