Mleko UHT w innowacyjnym wydaniu – nowość w ofercie OSM Piątnica

Na polskim rynku nabiałowym nie brakuje mleczarni, które mają w swojej ofercie produkty UHT.  Najnowszą innowacją w tym segmencie, odpowiadającą na potrzeby współczesnych konsumentów, ceniących wygodę i komfort użytkowania, jest nowość od OSM Piątnica – Mleko UHT zamknięte w nowoczesnej i funkcjonalnej butelce.

Szybkie tempo życia, charakterystyczne dla dzisiejszych czasów, sprawia, że mleko wyprodukowane metodą ultra-high temperature cieszy się niesłabnącą popularnością. Polacy doceniają m.in. jego długi termin przydatności do spożycia i fakt, że produkt można przechowywać poza lodówką. Mleko UHT od Piątnicy dostępne jest w dwóch wariantach – o zawartości tłuszczu 2% i 3,2%. Do jego zalet należy także mnogość zastosowań w kuchni. Świetnie smakuje pite samo, z kakao, czy w kawie. Z powodzeniem sprawdzi się również przy przygotowywaniu rozmaitych dań. Ten wszechstronny produkt będzie idealnym składnikiem zup, napojów mlecznych i deserów oraz niezastąpionym dodatkiem do sosów czy dań obiadowych.
Opakowanie na miarę czasów
Tym, co niewątpliwie wyróżnia Mleko UHT od OSM Piątnica, jest opakowanie. To jedyne mleko UHT w butelce w tej, zdominowanej przez „kartony”, kategorii. Warto podkreślić fakt, że tego typu opakowanie jest łatwiejsze w recyklingu niż wielowarstwowe pojemniki kartonowe. Nowoczesna i ergonomiczna butelka to wyjście naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów. Jest bezpieczna dla zdrowia, gdyż nie zawiera Bisfenolu A, a przy tym niezwykle lekka i funkcjonalna (wytrzymała i łatwa w transporcie). Dodatkowym atutem praktycznego opakowania jest jego  przyciągający wzrok wygląd – atrakcyjna wizualnie butelka wyróżnia się spośród zbliżonych do siebie, kartonowych propozycji dostępnych na rynku.  Mleko UHT od Piątnicy dostępne jest w opakowaniu o pojemności 1l.
Źródło smaku

W produkcji mleka UHT niezbędny jest wysokiej jakości surowiec, pozbawiony wszelkich mikrobiologicznych zanieczyszczeń. Właśnie taki gwarantuje OSM Piątnica. Mleko, będące podstawą wszystkich wyrobów Spółdzielni, pochodzi z ponad 2 tys. rodzinnych gospodarstw rolnych, usytuowanych w rejonie Zielonych Płuc Polski – czystego ekologicznie obszaru naszego kraju. Ponadto OSM Piątnica od 25 lat realizuje autorski „Program pozyskania mleka najwyższej jakości”, czego efektem jest m.in. fakt, że 90% skupowanego od rolników surowca spełnia dwukrotnie wyższe wymagania jakościowe, niż stanowią przepisy Unii Europejskiej. W myśl wspomnianego programu od początku kwietnia 2016 r. dostawcy mleka do OSM w Piątnicy karmią swoje zwierzęta wyłącznie paszami wolnymi od modyfikacji genetycznych. Stąd także na opakowaniu nowego Mleka UHT oznaczenie: „Bez GMO. Z mleka od krów karmionych paszami bez GMO”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *