Mistrzowie AgroLigi 2016 wybrani

Laureaci Konkursu AgroLiga 2016 zostali przyjęci przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Otrzymali z jego rąk dyplomy oraz odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”. Usłyszeli również wiele miłych słów na temat swojej ciężkiej pracy, dającej innym przykład, jak prowadzić działalność i osiągnąć sukces. Po spotkaniu w resorcie rolnictwa finaliści AgroLigi zostali przyjęci na spotkaniu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego przez Prezydenta Andrzeja Dudę, który objął patronat honorowy nad konkursem.
Najlepsi rolnicy zostali nagrodzeni m.in. przez Prezesa ARiMR Dariusza Golca, który ufundował 14 pucharów dla Wicemistrzów i Laureatów Krajowych AgroLigi 2016.

Konkurs AgroLiga 2016 to już XXIV edycja tego plebiscytu. Jest on organizowany na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Tradycyjny patronat pełnią: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes ARiMR i Prezes ARR. AgroLiga promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej.

W tegorocznej edycji AgroLigi wystartowało ponad 2,5 tys. rolników i firm. Mistrzowie Krajowi Agroligi 2016 Alicja i Krzysztof Spychalscy prowadzą w Pikutkowie 80-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w uprawie warzyw gruntowych. Laureaci z kujawsko-pomorskiego wygrali w ubiegłym roku w konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, jako pierwsi w swoim regionie. Dostali wówczas ciągnik i zachęcali innych do udziału w branżowej rywalizacji. Teraz trafiło do nich kolejne wyróżnienie.

W kategorii firm mistrzem została Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. z Łomży. Jest to nowoczesna firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji mieszanek paszowych. Produkują najwyższej jakości pasze dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich.

 

ARiMR, fot. ARiMR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *