MIKROCHELAT w rolnictwie ekologicznym

Trzy chelaty nawozowe z serii MIKROCHELAT – MIKROCHELAT Mn-13, MIKROCHELAT Cu-15 i MIKROCHELAT Zn-15 zostały 23 września 2016 roku zakwalifikowane przez IUNG-PIB w Puławach do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Preparaty zostały zamieszczone w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym, który jest dostępny na stronie internetowej www. iung.pl. Obecnie na kwalifikację oczekuje MIKROCHELAT Fe-13.

Formułę ultragranulatu wyróżniają bardzo dobre właściwości użytkowe:

• szybka rozpuszczalność dzięki unikalnej strukturze,
• całkowita rozpuszczalność – roztwór powstały po rozpuszczeniu ultragranul jest pozbawiony osadu,
• bardzo dobra rozpuszczalność także w zimnej i twardej wodzie,
• brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą.
• wysoka odporność na czynniki zewnętrzne podczas magazynowania (brak zbrylania).

Chelaty nawozowe MIKROCHELAT wyróżnia pełne schelatowanie, doskonała mieszalność z większością agrochemikaliów, bezpieczeństwo dla roślin, szybkie wchłanianie i przyswajanie przez rośliny. Serię tworzy 7 chelatów nawozowych: Zn-15, Cu-15, Mn-13, Fe- 13, Fe-11, Fe-8 oraz Fe-6 o-o.

Polecana jest w uprawie roślin do zabiegów dolistnych, doglebowych i fertygacji w celu skutecznego zapobiegania i likwidowania niedoborów: miedzi, żelaza, manganu i cynku.

INTERMAG ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości chelatów nawozowych. Sposób ich wytwarzania opiera się na technologii chronionej wieloma patentami. W 2015 roku firma otworzyła nowoczesną instalację do produkcji nawozów w postaci ultragranulatu. Szczegółowe informacje na temat serii MIKROCHELAT są dostępne na www.intermag.pl.

Źródło: INTERMAG
Opracowała: Jolanta Malinowska-Kłos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *