Mikrobiologiczna higienizacja gleby

Wysoki postęp chemizacji w rolnictwie, stosowanie wielu upraw w ciągu sezonu wegetacyjnego oraz sukcesywne wycofywanie kolejnych substancji aktywnych z rynku, zmusza rolników do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań. Istotna jest także rosnąca świadomość konsumentów poszukujących zdrowej żywności, wyprodukowanej przy użyciu jak najmniejszej ilości środków chemicznych.

Wychodząc naprzeciw problemom współczesnych rolników, firma Osadkowski SA wprowadza na rynek przełomową technologię. Stanowi alternatywną metodę intensyfikacji produkcji i zapewnia wzrost zdrowotności plonu przy równoczesnym minimalizowaniu stosowania środków chemicznych. MOCbackter F i MOCbackter F plus, to preparaty mikrobiologiczne do stosowania w uprawach zbóż w celu higienizacji środowiska. Zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie roślin odpowiednimi kulturami bakterii, wyizolowanymi ze środowiska naturalnego.

Aby potwierdzić skuteczność działania technologii MOCbackter F, po zakończeniu z sukcesem testów laboratoryjnych przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt doświadczeń polowych w wybranych gospodarstwach na terenie całej Polski. Na blisko 200 ha uprawiano większość rodzajów zbóż z zastosowaniem tej innowacyjnej metody. Wyniki testów były jednoznaczne: preparaty mikrobiologiczne MOCbackter F i MOCbackter F Plus zapobiegają rozwojowi niepożądanej mikroflory poprzez zaszczepienie środowiska wzrostu roślin odpowiednimi kulturami bakterii. Zawarte w obu preparatach szczepy bakterii przyczyniają się do poprawy wigoru roślin, ich wzrostu wegetatywnego i generatywnego oraz pozytywnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego. Przekłada się to na lepsze odżywienie roślin, dzięki czemu możemy nie tylko przeciwdziałać skutkom suszy ale także osiągać wolne od patogenów, optymalne plony o wysokich parametrach jakościowych ziarna.

Więcej informacji na www.osadkowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *