MF Pajka Rally Team na mecie Rajdu Warmińskiego

20 Rajd Warmiński – Toyota 2017 przeszedł już do historii. Załoga MF Pajka Rally Team sponsorowana przez sokólski Metal – Fach przejechała go osiągając znakomite wyniki.

Niewątpliwym sukcesem jest III miejsce w klasie Gość FWD, czyli autach z przednim napędem. Co ciekawe przed załogą z Sokółki uplasowały się tylko dwie zagraniczne ekipy, które startują w mistrzostwach świata, a Rajd Warmiński był ich treningiem. Kolejny sukces MF Pajka Rally Team to VI miejsce w klasie ogólnej Gość. Załoga startowała w niezmienionym składzie. Za kierownicą była Paula Kucharewicz, którą wspomagał pilot Bartosz Dzienis.  

– Lekko nie było, ale się udało. Zameldowaliśmy się na mecie Rajdu Warmińskiego. Składał się on z siedmiu bardzo ciężkich odcinków specjalnych, na których było sporo hopek m.in. przez tory. Odcinki były bardzo trudne techniczne, były bardzo dziurawe i bardzo mocno testowały wytrzymałość zawieszenia naszego auta. Jechaliśmy po różnych nawierzchniach takich jak bruk czy asfalt – mówiła Paula Kucharewicz.
Ekipa po raz trzeci pojechała Peugeotem 208R2. Jak twierdzą jej członkowie, ta rajdówka doskonale sprawdziła się podczas dotychczasowych rajdów i na pewno pojadą nią niejednokrotnie.

– Wróciliśmy w świetnych nastrojach. Bardzo dziękujemy kibicom, którzy gorąco nas dopingowali na wszystkich odcinkach i  jak zawsze dali nam dodatkowego kopa do walki – mówił Bartosz Dzienis. Kierowca załogi dodał: – Mimo braku radia w aucie rajdowym wcale nie jest nudno! Kolejny raz osiągamy metę rajdu z dobrymi wynikami. To chyba najlepszy dowód na to, że płeć piękna wcale nie ustępuje za kierownicą mężczyznom.

Rajd, podobnie jak jego dotychczasowe edycje, poprzedził Prolog oraz prezentacja załóg na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Olsztynie.
Zawody na odcinkach specjalnych o nawierzchni szutrowej rozpoczęły się w niedzielę. Dla zawodników przygotowano trasę o długości 50,55 km składającą się z 7 OS-ów. Emocje jeszcze do końca nie opadły a MF Pajka Rally Team już przygotowuje się do kolejnego startu, który będzie małą niespodzianką – aktualne informacje o MF Pajka Rally Team można znaleźć na fanpage’u ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *