MECHANICY NA START – branżowe konkursy Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych

W początkiem marca ponownie rozpoczęła się rywalizacja w konkursach organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych: MECHANIK NA MEDAL oraz MŁODY MECHANIK NA MEDAL.

Rozwój branży i współpraca z placówkami edukacyjnymi jest jednym z głównych działań statutowych Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, dlatego Izba od lat stara się rozwijać swoje projekty edukacyjne, a konkursy doskonale wypełniają te zadania.

Mechanicy już po raz VI będą rywalizować o miano najlepszego serwisanta maszyn i urządzeń rolniczych w konkursie MECHANIK NA MEDAL. Wyłonienie najlepszego mechanika to podstawowy cel konkursu. Ale organizatorowi przyświecają jeszcze inne cele jak: podkreślenie roli i znaczenia wykwalifikowanych pracowników w obsłudze technicznej maszyn rolniczych, stymulowanie wszechstronnego doskonalenia zawodowego mechaników serwisowych, czy wreszcie propagowanie usług serwisowych, jako ważnego obszaru działalności gospodarczej.
Konkurs tradycyjnie odbywać się będzie dwuetapowo. Mechanicy po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mechaniknamedal.agroshow.pl, wypełniają testy online, a najlepsi z nich zmierzą się w finale praktycznym podczas tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach.
Na laureatów oprócz promocji i prestiżu czekają cenne nagrody pieniężne.

Po raz piąty rywalizować będą młodzi mechanicy w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL. Konkurs jest znakomitym sprawdzianem wiedzy dla wszystkich uczniów szkół rolniczych, którzy na poważnie myślą o tym, by zawodowo związać się z branżą maszyn i urządzeń rolniczych i w przyszłości zostać mechanikiem rolniczego sprzętu. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zapewne magnesem są stypendia fundowane przez organizatora, ale możliwość wpisania do pierwszego CV sukcesu w konkursie, również jest znacząca zachętą. Warto dodać że nagradzane są również szkoły, z których pochodzą najlepsi uczniowie.
Celem konkursu obok wyłonienia ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa jest rozwijanie zainteresowań w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej, wdrażanie do samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji i wreszcie popularyzacja nauki i zawodu mechanika maszyn rolniczych.
Rywalizacja trwa od początku marca. Uczniowie po zarejestrowaniu się na stronie www.mmnm.agroshow.pl rozwiązują testy online, a 10 najlepszych zmierzy się w finale podczas pierwszego dnia tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach tj. 22 września 2017 r.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *