MAXIMA 3 – nowa generacja siewników punktowych marki KUHN

Nowy siewnik punktowy MAXIMA 3 zapewnia precyzyjny siew przy dużej prędkości, nawet 10 km/h.

MAXIMA 3 gwarantuje regularne odstępy między nasionami również w trudnych warunkach glebowych. Beznarzędziowa regulacja ustawień roboczych oraz sterowanie elektroniczne sprawiają, że nowa generacja siewników MAXIMA 3 to maszyny przyjazne dla użytkownika, pozwalające uzyskać najwyższą jakość siewu.

MAXIMA 3 z napędem elektrycznym
Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3 z napędem elektrycznym zapewnia wiele korzyści dla użytkownika:
Regulacja obsady z kabiny ciągnika
Zmienne dawkowanie nasion w trakcie pracy
Wyłączanie rzędów sterowane przez GPS lub manualne
Wyłączanie rzędów wysiewu za pomocą GPS odbywa się przez błyskawiczne zatrzymanie silników w poszczególnych rzędach, co ogranicza straty nasion. Zapewnia to wymierne oszczędności na materiale siewnym.
Napęd elektryczny eliminuje problem poślizgu kół w trudnych warunkach glebowych, gwarantując bezwzględne przestrzeganie zadanej dawki nasion na hektar.
Wymagania konserwacyjne zarówno te codzienne jak i sezonowe zostały ograniczone ze względu na mniejsze potrzeby smarowania i mniejszą ilość części zużywalnych.
Użytkowanie siewnika jest również uproszczone. Nie ma potrzeby korzystania z zasilania elektrycznego ciągnika, ponieważ każda maszyna jest wyposażona we własny alternator.
System 48V gwarantuje stałe obroty, zapewniające precyzyjny siew nawet w sytuacjach, gdy:
przyspieszamy podczas jazdy na skłonach,
przyśpieszamy i zwalniamy na uwrociach,
pracujemy w warunkach dużego zapylenia,
mamy do uzyskania wysoką obsadę, aż do 600 000 roślin na hektar (w zależności od prędkości roboczej i rodzaju nasion).

Szybki siew
Dzięki przeprojektowaniu systemu pobierania i wyrzutu ziarna, MAXIMA 3 uzyskuje większą dokładność umieszczania nasion w glebie przy dużych prędkościach roboczych do 10 km/h. Sekcja wysiewająca jest bardzo stabilna i gwarantuje stałą głębokość siewu dzięki mocnemu systemowi nacisku na podłoże (regulowanym do 180 kg). Ponadto, punkt spadania nasion znajduje się w miejscu zetknięcia koła podporowego z glebą, co zapewnia idealne rozmieszczenie nasion w rzędzie.

Wytrzymałość i niezawodność
Równoległoboczna rama wykonana z odlanych elementów żeliwnych, z bardzo mocnymi przegubami oraz wzmocnieniami konstrukcyjnymi, zapewnia dużą wytrzymałość i długą żywotność sekcji wysiewającej, niezależnie od warunków w jakich pracuje maszyna.
Jako opcja dostępne są koła dogniatające „V”Max o zwiększonej wytrzymałości, wyposażone we wzmocnione ramiona.

Łatwa i szybka zmiana ustawień roboczych
Podczas pracy nad nowym siewnikiem MAXIMA 3 duży nacisk położono na zwiększenie komfortu obsługi, zmiany ustawień oraz konserwacji sekcji wysiewających.
Dlatego wszystkie regulacje (głębokość, aparat wysiewający, nacisk na podłoże, system zasypywania bruzdy itd.) można wykonać w łatwy sposób bez użycia narzędzi, co daje dużą oszczędność czasu.

Nowy terminal sterujący ISOBUS.
Nowy terminal ISOBUS CCI 1200 to rezultat współpracy firmy KUHN i innych producentów maszyn rolniczych w ramach CCI, czyli Centrum Kompetencji ISOBUS.
W procesie projektowania urządzenia koncentrowano się na poprawie ergonomii obsługi i jakości obrazu oraz zwiększeniu możliwości zastosowania. W rezultacie powstał terminal z większym ekranem dotykowym o przekątnej 12″ (30,5 cm), który wygląda jak tablet i umożliwia jednoczesne wyświetlanie kilku informacji niezbędnych operatorowi. Powłoka przeciwodblaskowa zapewnia doskonałą widzialność wyświetlanych treści nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Wysokość plonów zależy od jakości siewu

Stała głębokość umieszczania nasion w glebie zapewnia równomierne wschody: duży nacisk sekcji wysiewającej na podłoże oraz jej maksymalna stabilność została zagwarantowana dzięki równoległobocznej ramie ze wzmocnionymi przegubami.

Zachowanie odpowiedniej odległości między nasionami w rzędzie zapewnia prawidłową obsadę: precyzyjne i łatwe ustawianie zgarniacza, powtarzalne dla każdego rzędu wysiewu.

Dociskanie nasion do gleby oraz zasypywanie bruzdy zostało udoskonalone w celu zapewnienia idealnych warunków do kiełkowania: tylne koło dogniatające „V”Max z wygodną regulacją kąta roboczego, przesuniętym do przodu punktem obrotu oraz regulacją nacisku do 45 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *