Reklama

Nowe modele ciągników z serii T6

New Holland Agriculture powiększa szeroką gamę ciągników T6 o trzy nowe modele z 6-cylindrowym silnikiem: T6.180 Auto Command™ i T6.180 Dynamic Command™ – które miały swój debiut na francuskim rynku podczas targów SIMA – oraz nowy model T6.160 Electro Command – który na paryskich pokazach po raz pierwszy został zaprezentowany publiczności.


Sean Lennon, dyrektor działu ciągników, mówi: „New Holland szczyci się chlubną tradycją lidera w tym segmencie, oferując wiele unikatowych maszyn,. Nowy, wszechstronny model z 6-cylindrowym silnikiem pozwala wznieść się na wyższy poziom wydajności dzięki zwiększonemu  momentowi obrotowemu oraz możliwości hamowania silnikiem, a ponadto większej stabilności. Aktualnie nasi klienci mogą wybierać spośród szerokiej oferty ciągników T6 i znaleźć model,  który sprosta wymogom ich gospodarstwa.”

Mariaż mocnego 6-cylindrowego silnika i wyróżnionych nagrodami przekładni Auto Command i Dynamic Command

Nowe modele z 6-cylindrowym, potężnym silnikiem NEF o pojemności skokowej 6,7 l pozwalają osiągnąć nowy poziom wydajności w serii T6. Renomowany silnik NEF już od dawna jest stosowany z powodzeniem w ciągnikach serii T7.

Nowy silnik cechuje wysoka sprawność dzięki optymalizacji procesu spalania bez recyrkulacji gazów spalinowych (brak EGR). Zastosowanie w silniku opatentowanego i bezobsługowego układu neutralizacji spalin Hi-eSCR umożliwia spełnienie wymogów normy Stage IV.
Zastosowany w modelu T6.180 6-cylindrowy silnik rozwija nawet o 12% wyższy moment obrotowy niż 4-cylindrowe silniki,  przy niskiej prędkości obrotowej, co jest szczególnie przydatne podczas prac wymagających dużej siły uciągu. Wyższy moment obrotowy w średnim zakresie prędkości, poprawia również osiągi silnika przy pracach typowo transportowych i polowych, redukując przy tym zużycie paliwa
Ponadto większa pojemność skokowa nowego silnika zapewnia o 50% większą moc hamowania niż w przypadku 4-cylindrowego silnika. To wszystko wpływa na wyższą skuteczność hamowania silnikiem podczas jazdy z górki, przy wykonywaniu prac polowych i transportowych.
Zarówno w modelach z 4-, jak i 6-cylindrowym silnikiem dostępna jest opcja hamulca wydechowego, zwiększającego o dodatkowe 24% wydajność hamowania silnikiem

Nowe modele ciągnika T6 potwierdzają supremację marki New Holland w segmencie ciągników z 6-cylindrowym silnikiem

Wprowadzając na rynek nowe modele T6 New Holland potwierdza swoją tradycyjną pozycję lidera w segmencie ciągników z 6-cylindrowym silnikiem o mocy od 100 do 150 KM. Nawiązuje ona do bogatej tradycji sięgającej czasów ciągników serii Ford 10 i 40 aż po wprowadzony w 2013 r. model T6. Aktualnie New Holland jest jedynym producentem posiadającym w tym segmencie ciągnik z 6-cylindrowym silnikiem.

Banner 468 x 60 px