Laureaci Złotych Medali na targach Polagra-Premiery

Podczas targów POLAGRA-PREMIERY będzie można zobaczyć innowacyjne maszyny i najnowsze rozwiązania rolnicze na nowy sezon wykonane w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Na szczególną uwagę zasługują laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL MTP. W konkursie nagradzane są produkty wyróżniające się innowacyjnością i wytwarzane w oparciu o autorskie rozwiązania. Oceny produktów dokonuje grono specjalistów reprezentujących branżę rolniczą. Sąd konkursowy, pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka przyznał 37 ZŁOTYCH MEDALI MTP
w 2 kategoriach „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” oraz „Rośliny uprawne”

W  kategorii „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” przyznanych zostało 20 nagród:

1. Agrirepel Wrap – folia do owijania bel – zgłaszający i producent HATHOR Sp. z o.o
2. Czterogąsienicowy ciągnik rolniczy John Deere 8RX 410 – zgłaszający JOHN DEERE POLSKA Sp. z o.o
3. DATA CONNECT – interfejs umożliwiający  wymianę danych o położeniu, statusie, prędkości jazdy oraz poziomie paliwa wielu marek ciągników i maszyn – zgłaszający i producent 365FarmNet KGaA mbH & Co KG
4. eAgronom – program, który ułatwia zarządzanie gospodarstwem,  zgłaszający eAGRONOM Sp. z o.o.
5. Innowacyjny zdalny system monitorowania pracy rozdrabniacza polowego KUHN CONNECTED SHREDDER – zgłaszający KUHN-MASZYNY ROLNICZE Sp. z o.o , producent NOBILI S.p.A.
6. Kombajn zbożowy CLAAS LEXION 6000 / 5000 – zgłaszający CLAAS Polska Sp. z o.o.
7. Ładowarka teleskopowa Manitou MLT 420 – zgłaszający Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne AGROMIX Sp. z o.o., producent Manitou Group,
8. Maszyna do zbierania kamieni Husarya SCS-100 – zgłaszający i producent USARYA POLSKA Sp. z o.o.
9. Matrix 430VF – zgłaszajacy TEEJET POLAND Sp. z o.o., producent  TEEJET TECHNOLOGIES – Dania
10. Moduł serwisu SatAgro wspierający precyzyjne badanie gleb oraz nawożenie na podstawie zasobności i zdjęć satelitarnych – zgłaszający i producent SatAgro Sp. z o.o.
11. Mzuri Pro-Til – technologia uprawy pasowej – zgłaszający AGRO-LAND Marek Różniak, producent  MZURI-AGRO Sp. z o.o. Sp.k.
12.  Opryskiwacz zawieszany Hardi Mega – zgłaszający HARDI GmbH
13. Prasa zwijająca Krone VariPack – zgłaszający Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne AGROMIX Sp. z o.o., producent Bernard Krone Holding SE & Co. KG
14. Teledetekcyjny system wspomagania hodowli roślin i doświadczalnictwa polowego
– zgłaszający i producent AGROCOM POLSKA Jerzy Koronczok
15. UNIA HERON 50 27 – Opryskiwacz przyczepiany – zgłaszający i producent UNIA Sp. z o.o.
16. UNIFORM Agri  – oprogramowanie do zarządzania stadem bydła mlecznego – zgłaszający KST Konsulting Sp. z o.o., producent UNIFORM Agri
17. Wielofunkcyjna ładowarka przegubowa AVANT 860i – zgłaszający: Serafin P.U.H. Andrzej Serafin Przybysławice, producent Avant Tecno Oy Finlandia
18. Wóz paszowy ALIMAMIX EVOLUTION PRO  – zgłaszający i producent Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe A-LIMA-BIS Sp. z o.o.
19. Zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem pneumatycznym Namyslo FLYY – zgłaszający NAMYSLO Damian Namysło
20. Zmiennokomorowa Prasa Zwijająca VB serii 7100 – zgłaszający KUHN-MASZYNY ROLNICZE Sp. z o.o. , producent KUHN-GELDROP B.V. – producent

W  kategorii „Rośliny uprawne” przyznanych zostało 17 nagród:

1. Bób BIZON – zgłaszający i producent PLANTICO – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o.
2. Cebula SOPLICA – zgłaszający i producent SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze
Sp. z o.o.
3. Elitarna pszenica ozima MOSCHUS – IGP Polska Sp. z o.o. Sp. K.
4. Gorczyca biała GRACJA –  zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
5. Jęczmień jary AVATAR – zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
6. Kukurydza SM KURANT – zgłaszający i producent Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o.
Grupa IHAR
7. Łubin wąskolistny SWING – zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
8. Łubin żołty GOLDENEYE – zgłaszający i producent Poznańska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
9. MHR FAJTER – zgłaszający i producent Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o.
10. Pszenica jara JARLANKA – zgłaszający i producent Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o.
Grupa IHAR
11. Pszenica jara MHR JUTRZENKA – zgłaszający i producent Małopolska Hodowla Roślin
Sp. z o.o.
12. Pszenica ozima EUFORIA – zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR
13. Pszenica ozima COMANDOR – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.
w Choryni
14. Pszenica ozima VENECJA – zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR
15.  Pszenżyto jare MAMUT – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.
w Choryni
16. Pszenżyto ozime BELCANTO – zgłaszający i producent DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o.
w Choryni
17. Rzepak ozimy GEMINI – zgłaszający i producent HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR

Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *