Laureaci XI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

W tym roku miała miejsce jedenasta edycja Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Spółdzielnie mleczarskie oraz przedsiębiorstwa prywatne zajmujące się skupem i przetwórstwem mleka, które zgłosiły się do udziału zostały poddane analizie na kilku płaszczyznach, m.in. finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. Dodatkowo w tym roku podlegały ocenie szczególne formy promocji skierowane do dzieci i młodzieży oraz zastosowanie innowacyjnych działań promocyjnych.

XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich wygrała Grupa Mlekovita. Jest to pierwszy co do wielkości producent produktów nabiałowych w Polsce. II miejsce zajęła Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, natomiast III miejsce ex æquo – Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu.

Specjalne wyróżnienie w kategorii dodatkowej pt. „Innowacyjne formy promocji w 2016 r.” zdobyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku. Laureatem kategorii specjalnej „Lider Ekspansji” została firma Kaskat Sp. z o.o. W tegorocznej edycji, po raz pierwszy, przyznano wyróżnienie w kategorii „Menadżer roku branży mleczarskiej w 2016 r.”, które otrzymał Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy – Zbigniew Kalinowski.

 XI edycja Rankingu jest wyjątkowa, ponieważ została doceniona i objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela oraz Dyrektora Generalnego  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W tym roku po raz kolejny partnerem Rankingu był bank Credit Agricole.  Firmy zgłoszone do Rankingu poddawane były ocenie na kilku płaszczyznach, m.in.: finansów, eksportu i innowacyjnych form promocji. W tym roku, po raz pierwszy, wskazano nowe obszary podlegające ocenie, tj. szczególne formy promocji skierowane do dzieci i młodzieży oraz zastosowanie innowacyjnych działań promocyjnych. Wielką  korzyścią, wynikającą z uczestnictwa w tym przedsięwzięciu  jest fakt, iż niezależnie od zajętego miejsca każda z firm otrzymuje raport zawierający analizę jej kondycji oraz zestawienie wyników osiągniętych w poszczególnych kategoriach.

W tym roku w skład Kapituły Rankingu wchodzili: przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, banku Credit Agricole Bank Polska S.A. – partnera XI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich, Infodome Sp. z o.o., Polskiej Izby Mleka oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *