Laureaci Nagród Marszałka: Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich

Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Lech Rutkowski w Kałdusie (powiat chełmiński) to laureat tegorocznej Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii „Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich”. W tej dziedzinie wyróżniliśmy także spółki Żywność Ekologiczna BIO FOOD z Ciechocina w powiecie golubsko-dobrzyńskim i Ampol – Merol z Wąbrzeźna.

Polecam też film prezentujący laureatów Nagród Marszałka w kategoriach: Gospodarka, Fundusze unijne, Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Więcej informacji o wszystkich tegorocznych laureatach w materiale: „Gala Nagród Marszałka 2018”.

Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Lech Rutkowski w Kałdusie doceniono za produkcję wytwarzanego tradycyjnymi metodami oleju rzepakowego z Góry św. Wawrzyńca. Na początku lat 90. Lech i Małgorzata Rutkowscy zaczęli rozwijać swoje gospodarstwo w Kałdusie. W 2008 roku rozpoczęli produkcję oleju rzepakowego tłoczonego na zimno. Dziś tłoczą przeszło 12 tys. litrów rocznie, sprzedają go najlepszym restauracjom w kraju.  Firma prowadzi punkty sprzedaży w całej Polsce. Olej Rzepakowy z Góry Św. Wawrzyńca jest produkowany wyłącznie z niemodyfikowanych genetycznie odmian rzepaku. Powstaje w pobliżu Rezerwatu Przyrody Góra św. Wawrzyńca, wyłącznie z krajowego surowca najwyższej jakości. Olej został oznaczony prestiżowym godłem Gwarancji Najwyższej Jakości wydanym przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego. Zdobył także nagrodę na Festiwalu Smaku w Grucznie.

Żywność Ekologiczna BIO FOOD sp. z o.o. z Ciechocina zajmuje się przetwórstwem owoców i warzyw ekologicznych,  jest członkiem i Założycielem Polskiej Izby Żywności Ekologicznej oraz Kujawsko Pomorskiego Stowarzyszenia EKOŁAN.

Ampol – Merol Sp. z o. o. z Wąbrzeźna to laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Diamenty Forbsa.  Jest autoryzowanym dystrybutorem środków do produkcji rolnej. Działa na terenie całego kraju w 28 oddziałach, a także w wielu krajach Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *