Kultywator SYNKRO i talerzówka TERRADISC dobrze mieszają glebę

Pierwszym krokiem przed wiosennym siewem jest właściwe przygotowanie gleby.

Rozdrobnienie i wmieszanie poplonów odbywa sie przy pomocy kultywatora lub brony talerzowej. PÖTTINGER specjalizuje się w takich rozwiązaniach. W wielu regioanch Europy panowały tej zimy niskie temperatury przez co obmarzły poplony i zazielenienia . Aby utrzymać dobra strukture i życie w glebie ważne jest właściwe przygotowanie do siewu: wymarzniete resztki roślin powinny być przemieszane w możliwie płytko tak aby materiału całkowicie nie przykryć ziemią i  zapewnić dobra ochrone przed erozją. Szczególnie do płytkie obróbki gleby PÖTTINGER oferuje wiele maszyn, która zapewniają idealne przygotowanie geby do siewu, jak na przykład krótką brone talerzową TERRADISC lub kultywator SYNKRO.
 
Brony talerzowe  PÖTTINGER TERRADISC gwarantują szybką i płynna pracę bez zatorów również w warunkach dużej ilości resztek na polu. Równomierna, płytka głębokość robocza i optymalne ugniecenie wtórne tworza idealne warunki do siewu.

Zwarta budowa, agresywne ustawienie talerzy jak również przesunięte uporządkowanie narzędzi roboczych zapewniają dobre zagłębienie i dobre wymieszenia resztek pożniwnych. Krórka konstrukcja jest istotną cechą wyróżniajaca bron talerzowych  marki PÖTTINGER. TERRADISC daje możliwość ustawienia głębokości roboczej między 3 do 12 cm. W ten sposób zapewniacie Państwo optymalną uprawę swojej geby.

Alternatywnie płytkie wmieszanie międzyplonów może również być wykonane kultywatorem PÖTTINGER SYNKRO.
Dłuta mogą być zamontowane w dwóch pozycjach, płasko i pod dużym kątem – agresywnie. Płytkie ustawienie skrzydełek podowuje odcinanie gleby na całej powierzchni i tworzenie jednolitego horyzontu pracy między końcówka dłuta i skrzydełkiem. W ten sposób powstaje baza pod równomierne wschody i optymalnego bilnasu wodnego dla przyszłego zasiewu.

Zastosowanie kultywatora niesie ze sobą jeszcze te korzyść, że chwasty i samosiewki jesienne zostają zwalczone mechanicznie. Praca kultywatorem wczesną wiosną umożliwia ekonomiczna i zrównoważoną uprawę na każdym polu. Maszyna te oferuje bardzo duża elastycznośc zastosowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *