Kukurydziane święto na Podlasiu za nami

W Szepietowie odbył się doroczny Krajowy Dzień Kukurydzy. Zorganizowan był przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) wraz z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu.

Goście wydarzenia mieli możliwość porównania różnych odmian kukurydzy, które prezentowane były przez ponad 20 firm hodowlanych i dystrybucyjnych. Doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz przedstawiciele firm nasiennych oprowadzali po odmianach oraz opowiadali o nich.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W ramach wydarzenia odbyło się szereg konferencji, przede wszystkim „Kukurydza ziarnem przyszłości”, „Sukces uprawy kukurydzy zależy od odmiany i europejskiej jakości nasion” wygłoszony przez prof. dr hab. Tadeusza Michalskiego. Kolejny temat „Europejski zielony ład, a ochrona kukurydzy przed chwastami, chorobami i szkodnikami” w ramach konferencji przedstawił dr hab. Paweł Bereś prof. IOR-PIB. O „Wyzwaniach współczesnego producenta mleka, czyli jak wykorzystać potencjał europejskiej kukurydzy” mówił dr inż. Robert Mikuła. Novum i ciekawostką był pokaz wraz z prelekcją „Smart farming – wykorzystanie dronów i robotów w nowoczesnym rolnictwie” zaprezentowany przez instruktora szkoleń bezzałogowych statków powietrznych – Łukasza Matuszelańskiego.

POSŁUCHAJ ROZMOWY Z PROF.T.MICHALSKIM

Atrakcją święta kukurydzy były też pokazy, w szczególności trzy innowacyjne prezentacje maszyn z udziałem najnowocześniejszego sprzętu rolniczego do zabiegów agrotechnicznych.

PODR, AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *