KUHN VB seria 3100

Firma KUHN prezentuje nową generację pras zwijających, zaprojektowanych z uwzględnieniem oczekiwań rolników i wyzwań jakie będą stawiane tym maszynom w przyszłości. Seria VB 3100 to pełna gama zmiennokomorowych pras zwijających dostosowanych do indywidualnych preferencji użytkowników i warunków roboczych.

Modele VB 3155-3185 zostały stworzone z myślą o prasowaniu suchych materiałów, takich jak słoma czy siano. Modele VB 3160-3190 to maszyny klasy premium wyposażone w standard komunikacji ISOBUS, które są doskonale przystosowane do zbioru szerokiej gamy materiałów paszowych, w tym kiszonki. Do bardziej ekstremalnych zadań polecamy modele VB 3165 i 3195 przystosowane do użytkowania w najtrudniejszych warunkach roboczych na całym świecie. Maszyny te są dostępne również w konfiguracji prasoowijarek: VBP 3165 i 3195.

Sprawdzony zespół podający z nowymi ulepszeniami

Szeroki podbieracz prowadzony na krzywce, w który są wyposażone wszystkie modele zmiennokomorowych pras zwijających VB, doskonale dostosowuje się do ukształtowania terenu. Dzięki wahliwemu zawieszeniu, koła pozostają w stałym kontakcie z podłożem i dokładnie kopiują wszelkie nierówności, pozwalając na zbiór materiału w każdych warunkach roboczych. Opatentowany* zespół podający INTEGRAL ROTOR charakteryzuje się dużą przepustowością, co gwarantuje wysoką wydajność roboczą prasy. W zależności od warunków pracy, możliwy jest wybór spośród różnych typów zespołów podających: OPTIFLOW z otwartą gardzielą lub OPTIFEED INTEGRAL ROTOR z zespołem tnącym OC wyposażonym w 14 lub 23 noże lub bez zespołu tnącego. Modele premium są dodatkowo wyposażone w funkcję GROUP SELECTION pozwalającą na aktywowanie wybranej liczby pracujących noży oraz opuszczana podłogę DROPFLOOR.

Perfekcyjne formowanie bel w każdych warunkach roboczych

Innowacyjny system KUHN PROGRESSIVE DENSITY zastosowany w komorze prasowania gwarantuje formowanie bel o idealnym kształcie i zagęszczeniu. W miarę formowania beli w komorze stopniowo wzrasta opór na ramieniu dociskającym pas wskutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej. W rezultacie, wraz ze wzrostem średnicy beli, zwiększa się też jej gęstość. Modele VB 3165-3195 wyposażone dodatkowo w system regulacji zgniotu mogą formować o 10% cięższe bele z suchego materiału. Sprawdzony system owijania siatką z funkcją aktywnego rozciągania siatki nadaje beli zwarty kształt dzięki niezmiennemu naprężeniu siatki przez cały cykl owijania. Wszystkie najważniejsze ustawienia robocze, takie jak gęstość i średnica beli oraz liczba owinięć siatką, są obsługiwane w wygodny sposób za pomocą terminala sterującego.

Prasowanie pod kontrolą

Kluczem do wykorzystania całego potencjału maszyny KUHN jest jej łatwa i intuicyjna obsługa. Najnowszej generacji terminale sterujące i interfejs użytkownika zapewniają czytelny podgląd na pracę maszyny przez cały czas oraz wygodną obsługę wszystkich ważnych funkcji za pośrednictwem ekranu dotykowego terminala.   Prasy VB 3155-3185 są wyposażone w nowy terminal sterujący KUHN VT30 z kolorowym wyświetlaczem, natomiast modele „premium” posiadają certyfikat ISOBUS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *