„Kubusiowe Szpitale” zmieniły już 50. oddział pediatryczny w bajeczną krainę

Kubuś już od 10 lat odmienia kolejne szpitalne oddziały, aby mali pacjenci choć na chwilę zapomnieli o swoich smutkach. „Kubusiowe Szpitale” to projekt artystyczny firmy Maspex, dzięki któremu szpitalne sale zamieniają się w malowane, przyjazne dzieciom krainy. Do grona „Kubusiowych Szpitali” właśnie dołączył 50. oddział pediatryczny. Tym razem pełna słońca, ciepła i barw przestrzeń powstała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

Szpital Powiatowy w Limanowej to dokładnie 50. projekt zrealizowany w ramach akcji „Kubusiowe Szpitale”. Oddział pediatryczny stał się kolorowym zakątkiem, w którym radosna postać malowanego Kubusia bawi się, jeździ na deskorolce i cieszy ze słonecznego dnia. W pełnym zieleni, drzew i kwiatów ogrodzie latają motyle, biedronki i pszczoły. Jest kolorowo i bajecznie.
Autorem wszystkich 50. koncepcji, które powstały w ramach projektu jest Maciej Kot – ceniony malarz, specjalizujący się w aranżowaniu przestrzeni przeznaczonych dla dzieci.
 „Akcję Kubusiowe Szpitale rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu, kiedy pomalowaliśmy pięć dziecięcych oddziałów w szpitalach na terenach powiatów, w których znajdują się zakłady produkcyjne firmy Maspex. Ponieważ została świetnie przyjęta, zdecydowaliśmy się ją kontynuować i objąć jej zasięgiem także inne miasta. Na 50. szpital wybraliśmy oddział w Limanowej i mamy nadzieję, że wesoła, ciepła sala posłuży małym pacjentom przez wiele lat” – mówi Dariusz Czech, Wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel firmy Maspex, organizatora akcji „Kubusiowe Szpitale”.
Pozostałe oddziały, które przemieniły się w Kubusiową krainę znajdują się w szpitalach w całej Polsce, z czego aż 6 zlokalizowanych jest w województwie Małopolskim m.in. Oddział Dermatologii Dziecięcej w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Oddział Pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Nowym Targu, Oddział Pediatrii w Szpitalu Powiatowym w Staszowie, Oddział Dziecięcy w Rejonowym Szpitalu w Suchej Beskidzkiej, czy Specjalistyczny Szpital im. H. Klimontowicza w Gorlicach.
Do stworzenia malunków w szpitalnych salach jak zawsze wykorzystane zostały hipoalergiczne i bezzapachowe farby. Dzięki temu nie tylko finalne efekty prac, ale także cały proces ich tworzenia jest przyjazny dzieciom.
„Wszystkie odmienione oddziały to przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Każdy z projektów jest inny, ale wszystkie łączy to, że są pełne kolorów i słonecznego ciepła.  Wspólnym ich elementem jest także postać Kubusia. Malując szpitalne wnętrza oddziałów dziecięcych stosuję zasady psychologii barw, zmieniając je w krainy baśni, by pobyt w szpitalach był przyjemniejszy i radośniejszy dla pacjentów. Wierzę, że w Szpitalu w Limanowej też tak będzie” – mówi Maciej Kot, autor projektu w Szpitalu w Limanowej, artysta współpracujący przy projekcie „Kubusiowe Szpitale”.
Na uroczystym otwarciu w Limanowej pojawili się m.in.: Jan Puchała – Starosta Limanowski, Marcin Radzięta – Dyrektor Szpitala w Limanowej, Mariusz Bobula – Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa, Dariusz Czech – Wiceprezes Zarządu Tymbark i przedstawiciel firmy Maspex, Maciej Kot – wykonawca projektu, a także pracownicy szpitala i jego mali pacjenci.
Podczas wydarzenia na ręce władz szpitala została przekazana symboliczna tabliczka upamiętniająca otwarcie 50. oddziału „Kubusiowych Szpitali”. Została przymocowana na ścianie, tuż przy wejściu na oddział pediatryczny.
Kubuś to marka, która od lat cieszy się zaufaniem rodziców i popularnością wśród dzieci. Marka jest zaangażowana w wiele różnych inicjatyw społecznych, m.in. uczy przedszkolaki z całej Polski ekologicznych postaw i szacunku do darów natury w projekcie Kubusiowi Przyjaciele Natury.
Akcja „Kubusiowe Szpitale” jest w całości finansowana przez producenta soków i napojów dla dzieci Kubuś.

***
Marka Kubuś od lat cieszy się zaufaniem wśród dzieci i rodziców. Kubuś to najczęściej kupowany w Polsce sok przecierowy na bazie marchwi mazurskiej i owoców – chętnie piją go najmłodsi, ale często sięgają po niego również dorośli. To także lider w kategorii napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej w Polsce. W portfolio marki znajdują się soki marchwiowo-owocowe, soki 100%, orzeźwiające napoje, woda niegazowana i woda smakowa oraz owocowe musy. Produkty Kubusia wyróżnia nie tylko doskonały smak, ale także wysoka jakość, wielokrotnie doceniana przez konsumentów. Kubuś to lider w kategorii soków przecierowych nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Markę Kubuś, jako Kubik, Kubu i Tedi, znają także konsumenci m.in.: w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie, w Czechach i Słowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *