Krajowa Spółka Cukrowa S.A. wsparła ofiary kataklizmu

W Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza dotycząca dalszej pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia br. Jak zaznaczył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, witając przedstawicieli mediów na konferencji prasowej w urzędzie – Zniszczenia są ogromne. Około 75 – 80 procent wszystkich strat w kraju dotyczy naszego województwa, w szczególności gospodarstw domowych, lasów, energetyki, infrastruktury komunalnej i dróg. Przypomniał, że dotychczas przekazano kwotę 14 mln zł na dotacje do 6 tys. zł. Codziennie spływają informacje od rzeczoznawców i inspektorów o uszkodzonych budynkach – na dzisiaj jest ich 7000. Wsparcie przy szybkim oszacowaniu strat pozwoli na uruchomienie dalszych pieniędzy – do 20 i 200 tys. na budynki mieszkalne i do 100 tys. zł na budynki gospodarcze –  mówił wojewoda.

W regionie odnotowanych zostało ok. 4 tysięcy przypadków zniszczeń budynków mieszkalnych i gospodarczych. 17 gmin zawnioskowało do wojewody o powołanie komisji do spraw szacowania strat w rolnictwie. Wszystkie 17 komisji, jak zapowiedział Mikołaj Bogdanowicz zostanie powołanych.

Swoją pomoc zadeklarowała również Krajowa Spółka Cukrowa S.A. oraz Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie Krzepi”, które podczas wydarzenia reprezentował Prezes Zarządu KSC S.A. Paweł Piotrowski.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. i Fundacja Krajowej Spółki Cukrowej S.A. „Pomaganie Krzepi” zorganizowały pomoc dla poszkodowanych oraz wsparcie dla tych, którzy aktywnie włączyli się w usuwanie skutków nawałnic. Podczas konferencji prasowej Prezes Zarządu KSC S.A. Paweł Piotrowski poinformował, że najszybciej jak będzie to możliwe do poszkodowanych wyjedzie kilkadziesiąt ton żywności o łącznej wartości ponad 140.000 zł. Są to artykuły spożywcze wyprodukowane przez podmioty wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej S.A. Wśród nich znajdą się: mąki, kasze, płatki owsiane, koncentraty pomidorowe, ketchupy, ogórki konserwowe, sałatki szwedzkie, soki pomidorowe, cukier oraz cukierki. We wrześniu Spółka przekaże także wyprawki szkolne dla dzieci z rejonów objętych kataklizmem.
Wśród firm i instytucji, które aktywnie uczestniczą w niesieniu pomocy poszkodowanym są między innymi: Solbet S.A., PGNIG S.A., wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A – Belma i Nitro-Chem, Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.  Firmy te przekażą poszkodowanym materiały budowlane, rzeczy pierwszej potrzeby oraz urządzenia i maszyny budowlane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *