Konkurs dla rolników „Moje własne innowacje”

Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich zaprasza do wzięcia udziału w ogólnokrajowym konkursie „Moje własne innowacje”, organizowanym przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie. Konkurs ma na celu promowanie małych innowacji, które zostały opracowane przez samych rolników lub członków ich rodzin i mają funkcjonalne zastosowanie w codziennej pracy. Ostatni rok, był okresem ciężkim dla społeczności, jednak kreatywność i aktywne postawy polskich rolników pozwalały na wprowadzanie ciekawych, a przede wszystkim praktycznych rozwiązań bez konieczności angażowania dużych zasobów, w tym także finansowych.

W ramach konkursu przewidziane są trzy kategorie dotyczące zaprojektowanych od podstaw lub znacznie zmodyfikowanych innowacyjnych rozwiązań w zakresie :

  • Maszyny i urządzenia.
  • OZE, racjonalne gospodarowanie zasobami wody, gospodarka o obiegu zamkniętym.
  • Zarządzanie i organizacja gospodarstw rolnych.

W ramach każdej z kategorii Konkursu organizator przewiduje nagrody i wyróżnienia pieniężne w następujących wysokościach:

  • miejsce I – 6.000,00 zł,
  • miejsce II – 5.000,00 zł,
  • miejsce III – 4.000,00 zł,
  • wyróżnienie – 1.000,00 zł.

Jak zgłosić swoją innowację do konkursu?

Wypełnć kartę zgłoszenia oraz przygotować fotografie i/lub krótki amatorski film prezentujące wdrożone innowacyjne rozwiązanie

Zgłoszenia należy przekazać do Centrum Doradztwa w Brwinowie Oddział w Warszawie. Ostateczny termin przyjmowania dokumentów to 30 czerwca 2021 r. 

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie:  jestes-rolnikiem-innowatorem-wez-udzial-w-konkursie

CDR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *