Koniec naboru na małe przetwórstwo

Łącznie 199 wniosków o dofinansowanie inwestycji w tzw. małe przetwórstwo wpłynęło do ARiMR do południa 1 marca, ostatniego dnia naboru. – Ostateczna liczba rolników, którzy ubiegają się o to wsparcie, będzie znana, gdy do Agencji dotrą również wnioski przesłane pocztą – mówi Paweł Mucha, rzecznik prasowy ARiMR.

Pomoc w ramach  „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój”, finansowanego z budżetu PROW 2014-2020, przyznawana jest w formie refundacji do 50 proc. kosztów na realizację inwestycji służących przetwórstwu m.in. mleka, mięsa, owoców i warzyw, zbóż i ziemniaków.

W tym roku rozszerzono grono osób, które mogły skorzystać z takiego wsparcia.

Rolnicy, którzy zdecydowali się na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa, złożyli 103 wnioski. Z kolei 96 wniosków złożyli rolnicy prowadzący lub podejmujący prowadzenie działalności przetwórczej i sprzedaży produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego. Dla pierwszej grupy rolników limit wsparcia wynosi do 500 tys. zł, dla drugiej – do 100 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *