Kolejny punkt obchodów 70-lecia Valtry

Podczas konferencji prasowej firma Valtra zaprezentowała swoje nowe modele i rozwiązania

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Po premierze serii G w zeszłym roku i serii A na początku tego roku, Valtra kontynuuje rozwój piątej generacji, wprowadzając nowe ciągniki serii N i T.

Serie N i T z nowymi funkcjami

Przeprojektowane kabiny, nowy wygląd, nowe funkcje przekładni i silnika oraz całkowicie nowy inteligentny wyświetlacz ułatwiają korzystanie z najnowocześniejszych technologii. Jedną z najbardziej widocznych nowości w ciągnikach piątej generacji serii N i T jest wyświetlacz na słupku A, który zastępuje tradycyjną tablicę rozdzielczą za kierownicą i na którym na kolorowym ekranie można łatwo odczytać wszystkie ważne informacje. W górnej części wyświetlacza zawsze widoczne są informacje domyślne, takie jak prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika i czas pracy silnika. Poniżej, kierowca może wybrać informacje dotyczące sterowania ciągnikiem i maszyną – w żądanym formacie. Wyświetlacz pokazuje również informacje o stacji radiowej i smartfonie przez Bluetooth.

Ten sam wyświetlacz może być także stosowany w modelach HiTech i Active do konfigurowania wszystkich ustawień silnika, układu hydraulicznego i przekładni. Wyświetlacz w przejrzysty sposób prezentuje wszystkie ustawienia i etapy, pozwalając kierowcy w pełni wykorzystać możliwości ciągnika. W modelach Versu i Direct, wyświetlacz na słupku A i SmartTouch rozdzielają zadania w zależności od potrzeb, a także preferencji kierowcy.

Większa precyzja pracy z ładowaczem czołowym

Aplikacja Precision Lift & Load wyznacza nowy poziom operowania ładowaczem czołowym i jeszcze bardziej umacnia pozycję Valtry jako idealnego ciągnika do pracy z nim i twórcy łatwych w użyciu rozwiązań technologicznych. Nowa aplikacja pozwala operatorowi ciągnika na wykorzystanie i pomiar zadań ładunkowych w zupełnie nowy sposób.

Precyzja pracy ładowacza jest znacznie zwiększona dzięki funkcji, która waży ładunki różnych materiałów, np. bel siana podczas karmienia zwierząt gospodarskich. Aplikacja gromadzi dane dotyczące masy, a po wykonaniu zadania operator może przenieść je do arkusza kalkulacyjnego Excel w celu wystawienia faktury.

Funkcje aplikacji Precision Lift & Load dla różnych zadań ładowacza czołowego można zapisać w postaci profili w interfejsie SmartTouch. Przed ponownym wykonaniem tego samego zadania, operator musi po prostu wybrać odpowiednie ustawienie z listy profili.

Specjalnie wyposażony jubileuszowy model serii T

Przypomnijmy, że aby uczcić swoją 70. rocznicę, Valtra wyprodukuje 70 specjalnie wyposażonych ciągników „Limited Redition”. Te rocznicowe modele są dostępne w serii T (od T174e do T254) i będą sprzedawane na całym świecie.

Specjalnie wyposażone jubileuszowe modele wykończono metalicznym lakierem w kolorze głębokiej czerwieni przypominającej o korzeniach firmy Valtra sprzed 70 lat. Kolor czerwony przewija się również w detalach ciągnika, w tym w szwach skórzanej tapicerki i w oświetleniu wnętrza. Jubileuszowy model zdobią czarne felgi i plakietka z nazwą „Limited Redition”.

Valtra, oprac.red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *