Kogut na traktor wspiera chore dzieci

Co ma wspólnego kogut na traktorze z centrum delfinoterapii?

Grupa śląskich lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamia pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. – Wieczorami chętni będą mogli popływać z naszymi morskimi pupilami – dodaje Aleksandra Piaścik, inicjatorka przedsięwzięcia.

– Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o kupnie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz  kadrę medyczną dla delfinów. Prowadzimy działalność gospodarczą. Delfiny które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska zezwala na  budowanie takich obiektów – informuje Piaścik.

Jak podkreślają twórcy GCD, banki nie chcą udzielić kredytu na to przedsięwzięcie ponieważ założyciele mają za mały wkład własny. Aby zdobyć potrzebny kapitał sprzedają oni w Internecie różne przedmioty m.in. m.in. koguty ostrzegawcze na maszyny rolnicze. – Uzyskane pieniądze przeznaczymy na budowę delfinarium – podkreśla Aleksandra Piaścik.

Koguty można obejrzeć:
https://www.olx.pl/oferta/lampa-ostrzegawcza-pomaranczowa-kogut-ostrzegawczy-pomaranczowy-CID628-IDakD8H.html

Śląscy lekarze oferują także mnóstwo pięknych ozdób świątecznych
https://www.olx.pl/oferta/ozdoba-swiateczna-oswietlenie-choinkowe-duza-choinka-led-CID628-IDpXTzP.html
https://www.olx.pl/oferta/ozdoba-swiateczna-oswietlenie-choinkowe-dzwonki-dzwoneczki-led-CID628-IDpXTp9.html
https://www.olx.pl/oferta/swiecznik-adwentowy-siedmioramienny-CID628-IDpVpPp.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *