Kieszonkowe urządzenie do pomiaru białka w ziarnie

GrainSense, fiński startup z branży agrotechnologicznej, który opracował pierwsze na świecie prawdziwie ręczne urządzenie do pomiaru zawartości białka w zbożach, oraz francuska firma Opticultures zajmująca się rolnictwem precyzyjnym, podpisały umowę na dystrybucję i wprowadzają ręczne urządzenie pomiarowe GrainSense na francuski rynek. Urządzenie jest prezentowane na targach Les Culturales 2019 w Jaunay-Marigny w zachodniej części France. Odwiedzający są zaproszeni na demonstrację urządzenia na stoisku Opticultures E94.

Obie firmy spotkały się na Lf Day we Francji w czerwcu 2018 roku. „Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do współpracy z Opticultures. Specjaliści z Opticultures doskonale rozumieją złożoność codziennej pracy rolników, a wprowadzenie naszego urządzenia za pośrednictwem zespołu doradców może im naprawdę pomóc, zarówno rolnikom uprawiającym ziemię, jak i hodowcom”, mówi Edvard Krogius, dyrektor generalny GrainSense.

 

„Jesteśmy firmą skupiającą się na rolnikach, której celem jest znalezienie nowych i przydatnych rozwiązań, które można łatwo zastosować w terenie. Rozwiązanie GrainSense, podobnie jak inne nasze usługi, zapewnia naszym klientom dokładne, cenne dane dostępne natychmiast. Dlatego wydawało się oczywiste, że zorganizujemy się, aby zaoferować je naszym klientom”, mówi Pierre-Henri Hamon, dyrektor generalny Opticultures.

 

Cena przystępna dla rolników indywidualnych

Firma GrainSense, po ponad dwuletniej fazie rozwojowej, wprowadziła produkt na rynek latem 2018 r., a obecnie sprzedaje setki urządzeń do pomiaru jakości ziarna w ponad 8 krajach europejskich.

 

„Wszędzie tam, gdzie wprowadzono urządzenie i rozwiązanie GrainSense, zauważyliśmy wyjątkowo duże zainteresowanie nim”, mówi Edvard Krogius. „Opinie klientów są przekonujące. Przez ostatnie dwa lata jesteśmy bardzo zajęci. Uczestniczymy w wydarzeniach, imprezach plenerowych i konferencjach w Europie, na których prezentująemy urządzenie”, dodaje Krogius.

 

GrainSense to pierwsze urządzenie do pomiaru jakości zbóż, które jest przystępne cenowo i wykazuje wystarczającą odporność na warunki użytkowania w polu, co pozwalają na zakup i stosowanie przez rolników. Korzystanie z urządzenia wymaga posiadania osobistego konta użytkownika, które pozwala na wprowadzenie specyficznych dla danego kraju gatunków zbóż (gatunki dostępne obecnie to pszenica, jęczmień, owies, żyto oraz rzepak) oraz zapewnia aktualizacje i kalibracje, przestrzeń do przechowywania danych i możliwość udostępniania wyników pomiarów.

 

Duże zainteresowanie wśród rolników

Rozwiązanie GrainSense zostało opracowane przy ścisłej współpracy z rolnikami prowadzącymi indywidualne gospodarstwa oraz z organizacjami rolniczymi. Informacje uzyskane od rolników potwierdziły, że obecnie brak jest narzędzi pomagających w podjęciu na poziomie pojedynczych gospodarstw decyzji pozwalających na skuteczne zarządzanie i optymalizację zawartości białek w uprawach.

 

Od teraz pomiar jakości zboża będzie możliwy już na poziomie gospodarstw rolnych

GrainSense to przenośne urządzenie służące do pomiaru zawartości białka, wilgoci, olejów roślinnych oraz węglowodanów w ziarnach zbóż i innych roślin uprawnych, czyli kluczowych czynników decydujących o wartości zbiorów i kosztach przetworzenia. Urządzenie jest zasilane z baterii, wymaga użycia zaledwie kilku ziaren, a czas pomiaru wynosi zaledwie kilka sekund. Urządzenie posiada funkcje określania lokalizacji (GPS) i pracy w połączeniu z usługami w chmurze, dzięki którym można z jego pomocą skorzystać z szerokiej gamy usług wspomagających produktywność i rentowność.

 

Laboratoryjna dokładność dostępna na polu w ciągu kilku sekund

Dzięki temu urządzeniu rolnicy, producenci ziaren i hodowcy roślin mogą szybko zmierzyć kluczowe parametry decydujące o wartości upraw (nawet przed żniwami) oraz podjąć decyzje mogące poprawić ich produktywność i rentowność. Za pomocą tego urządzenia wytwórcy mięsa mogą kontrolować i na bieżąco korygować zawartość białek w paszach, zyskując w ten sposób możliwość podniesienia rentowności.

 

Urządzenie GrainSense charakteryzuje wiele unikalnych cech:

    Jest ono 5 razy mniejsze niż najbardziej zbliżone odpowiedniki, ponadto jest zasilane z baterii, co zapewnia wygodę użytkowania w warunkach polowych.
    Jest co najmniej 3 razy tańsze od najbardziej zbliżonych odpowiedników.
    Wykonanie pomiaru trwa zaledwie 30 sekund, łącznie z pobraniem próbki – próbka nie wymaga zmielenia.
    Jest to jedyne urządzenie pozwalające na pomiar przed żniwami.
    Pomiar może być przeprowadzony przez każdego i nie wymaga specjalnego przeszkolenia.
    Jest ono dostarczane wraz ze wszechstronnym pakietem dostępu do niezwykle przydatnego oprogramowania pozwalającego na przygotowywanie użytecznych raportów zamiast surowych danych.
    Potencjalny czas zwrotu kosztów jest krótszy niż jeden sezon żniwny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *