Kalkulator strat ziarna ułatwia optymalne ustawienie kombajnu

New Holland oferuje aplikację Grain Loss Calculator (kalkulator strat ziarna) na urządzenia mobilne, aby pomóc rolnikom w optymalizacji ustawień kombajnu i osiągnąć maksymalną efektywność i wydajność żniw. Aplikacja została stworzona dla użytkowników kombajnów wszystkich producentów i modeli, co potwierdza filozofię otwartego podejścia marki.

Szybka i automatyczna kalkulacja pozwala ustawić optymalne parametry kombajnu oraz osiągnąć maksymalną wydajność. Za pomocą aplikacji rolnik może określić straty ziarna, wykonując trzy proste czynności: podanie producenta kombajnu, szerokości zespołu żniwnego i kosza sitowego, następnie wybór uprawy roślinnej z listy zawierającej 30 różnych upraw i wprowadzenie plonu, a na koniec podanie ilości ziaren zebranych z ziemi na ograniczonej powierzchni. Aplikacja natychmiast oblicza straty ziarna i podaje wyniki w procentach i kilogramach na hektar.

Po wyświetleniu strat ziarna w kombajnie aplikacja Grain Loss Calculator udostępnia odsyłacz do aplikacji New Holland Harvest Excellence, która pomaga operatorowi zoptymalizować ustawienia kombajnu przy uwzględnieniu warunków glebowych i stanu uprawy. Ponadto oferuje ona pomoc przy rozwiązywaniu problemów, umożliwiając operatorowi dalszą optymalizację ustawień kombajnu i prowadząc go przez kolejne kroki procesu.

Korzystanie z aplikacji jest całkowicie darmowe.

New Holland, red.AS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *