W weekend Zielone Agro Show!

Do wystawy ZIELONE AGRO SHOW 2017 zostały już tylko 3 dni! Tegoroczna impreza odbędzie się 27 i 28 maja na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie). Na wydarzenie zapraszamy przede wszystkim hodowców bydła mlecznego i producentów mleka z Południowo-Wschodniej Polski, a także rolników chcących w jednym miejscu zapoznać się z najnowszą ofertą 140 wystawców.

Organizatorem wystawy ZIELONE AGRO SHOW od 2002 roku jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Z roku na rok impreza dynamicznie się rozwija i przyciąga coraz więcej wystawców i odwiedzających. Podczas tegorocznej edycji na ponad 10.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej swoją ofertę zaprezentują krajowi i zagraniczni producenci oraz dystrybutorzy nowoczesnych maszyn zielonkowych, nasion, nawozów, pasz i dodatków paszowych, elementów wyposażenia budynków inwentarskich, folii rolniczych i wielu innych produktów. „ZIELONE AGRO SHOW to kompleksowa wystawa plenerowa poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Prognozy mówią, że pogoda w ostatni majowy weekend nam dopisze, więc liczymy na przyjazd około 25 tysięcy odwiedzających, w tym grup zorganizowanych. W naszej imprezie wezmą udział także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, agencji rządowych działających na rzecz rolnictwa i mediów branżowych. Jako organizator postaraliśmy się, żeby każdy rolnik mógł znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego.” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W sobotę 27 maja o godz. 12:30 w namiocie seminaryjnym odbędzie się PANEL DYSKUSYJNY pt.: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne gospodarstwo mleczne nie może się obejść.” W dyskusji, nad którą patronat medialny objęła TVP1, wezmą udział eksperci związani z hodowlą bydła, producenci maszyn zielonkowych oraz rolnicy. O godz. 14:00 natomiast będzie tutaj miało miejsce SEMINARIUM pt.: „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego, czyli jak zarobić na seksie”, które poprowadzi dr Zbigniew Lach z Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osięcinach. Oba wydarzenia zapowiadają się ciekawie.

Najbardziej widowiskowym i cieszącym się najwyższą frekwencją punktem wystawy ZIELONE AGRO SHOW tradycyjnie już będą POKAZY MASZYN PODCZAS PRACY. Tym razem zaprezentowane zostaną maszyny do zbioru traw na zakiszanie. W sobotę                i niedzielę w godz.: 11:00-12:30 na polach pokazowych w akcji zobaczymy 40 zestawów maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek. Pojawią się m.in. kosiarki, prasy, praso-owijarki, owijarki i przyczepy zbierające. Podczas półtoragodzinnych dynamicznych pokazów rolnicy z województwa lubelskiego i województw ościennych będą mogli dokładnie przyjrzeć się pracy na żywo najlepszych maszyn zielonkowych dostępnych na światowych rynkach.

Warto podkreślić, że ZIELONE AGRO SHOW 2017 to jedyna i niepowtarzalna okazja dla rolników, by zapoznać się ze specjalistami i fachowcami w dziedzinie maszyn zielonkowych. Wystawcy przed dwa dni będą służyć wiedzą i pomocą – podpowiedzą jak ulepszyć technologię zbioru, wybrać odpowiednie dla swojego gospodarstwa maszyny i urządzenia rolnicze, czy zoptymalizować koszt ich eksploatacji. Przedstawiciele czołowych krajowych i zagranicznych marek będą otwarci na wymianę praktycznych doświadczeń i podjęcie współpracy.

PROGRAM WYSTAWY
27 i 28 maja wystawa będzie otwarta dla wszystkich w godz. 9:00-17:00.
WSTĘP, PARKING, KATALOG WYSTAWY – BEZPŁATNE.

27 maja 2017 r. (sobota)
godz. 9:00-17:00 – Wystawa otwarta dla zwiedzających
godz. 11:00-12:30 – Pokaz maszyn do zbioru traw na zakiszanie (Pola pokazowe)
godz. 12:30-13:30 – Panel dyskusyjny: „Koszty i korzyści. Bez czego specjalistyczne
                                 gospodarstwo mleczne nie może się obejść” (Namiot seminaryjny)
godz. 14:00-15:15 – Seminarium „Inne spojrzenie na rozród bydła mlecznego,
                                 czyli jak zarobić na seksie” – dr Zbigniew Lach (Namiot seminaryjny)                                                  

28 maja 2017 r. (niedziela)     
godz. 9:00-17:00 – Wystawa otwarta dla zwiedzających             
godz. 11:00-12:30 – Pokaz maszyn do zbioru traw na zakiszanie (Pola pokazowe)

Aktualne informacje na temat wystawy, plan, katalog, program, mapkę z dojazdem, listę wystawców można znaleźć na stronie: http://www.agroshow.eu/zielone_agroshow/, a także na Facebooku i na Youtube.

Wydarzenie: ZIELONE AGRO SHOW 2017
Termin: 27-28 maja 2017 roku (wystawa będzie czynna w godz. 9:00-17:00)
Miejsce: teren Moto Parku w Ułężu, powiat Ryki, woj. lubelskie
Organizator: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych
Patronat Honorowy: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Patronat medialny: TVP1

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *